captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: apie mūsų kaimynus juoduosius čiurlius

Dažnas miesto gyventojas gali virš namų išvysti čiurlių būrį ir išgirsti jų balsus. Bet matę iš arčiau čiurlį yra tik nedaugelis – ilgų sparnų ir trumpų kojų, jis lekia greitai ir beveik nenusileidžia nutūpti.
Viliaus Paškevičiaus nuotr.
Viliaus Paškevičiaus nuotr.

Perėjimui juodieji čiurliai renkasi kuo aukštesnes ir kitiems sunkiai pasiekiamas vietas. Atsiradus daugiaaukščiams namams, iš medžių uoksų jie persikėlė į daugiabučių namų plyšius, angas ir nišas. Bet ir čia jie tokie nepastebimi, kad dažnas net neįtaria juos esant to paties namo kaimynais. Bet šiandien kilo rimta grėsmė šių paukščių išlikimui. Tai – renovacija. Šiltinant pastatus, jie netenka saugaus prieglobsčio, o kartais ir vaikų.

Savo patirtimi ir galimais sprendimais dalinasi šią bėdą pastebėję gydytojas iš Kauno Vidas Pilvinis ir Lietuvos ornitologų draugijos narė Birutė Stukė. Taip pat laidoje – architektas Matas Kalikauskas Vabalas ir gamtininkas, Aplinkos ministerijos ryšių su visuomene vyr. specialistas Selemonas Paltanavičius. Jis žada, kad padėtis keisis jau nuo kitų metų.

„Vienkartinė planeta“ – pirmadienį, liepos 30 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Inga Janiulytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...