captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Simonas Daukantas sukūrė tautos projektą, kurio pamatas buvo lietuvių kalba. Vien dėl tos kalbos jis XIX a. pabaigoje „tampa didžiuoju Auszros herojumi“. Tačiau pati Daukanto lietuvių kalba aušrininkams netiko. Net ir amžininkai ją laikė nepaskaitoma“, – teigia Ilinojaus universiteto Čikagoje (University of Illinois at Chicago) profesorius habil. dr. Giedrius Subačius.
Simonas Daukantas.
Simonas Daukantas.

„Kiekvienas, kuris dalyvauja šiame festivalyje, yra žvaigždė. Ir tas, kuris ateina į koncertus, taip pat yra žvaigždė jau vien dėl to, kad mes visi esame žvaigždės savo tėvams ir savo vaikams, šeimoms ir draugams“, – akcentuoja dešimtmetį mininčio muzikos festivalio Palangoje „Ave Maria“, šiemet pasirinkusio naują pavadinimą – „Pasaulio balsai“, direktorė Gitana Krikščiūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistės Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalgoje – sentimentalus, romantiškas kanadiečių rašytojos Lucy Maud Montgomery kūrinys apie brendimą, moterystę, meilę „Anė iš salos“ ir iraniečių kilmės švedų jaunosios kartos rašytojos Golnaz Hashemzadeh Bonde gilus ir provokuojantis romanas „Tai buvome mes“.

„Simonas Daukantas sukūrė tautos projektą, kurio pamatas buvo lietuvių kalba. Vien dėl tos kalbos jis XIX a. pabaigoje „tampa didžiuoju Auszros herojumi“. Tačiau pati Daukanto lietuvių kalba aušrininkams netiko. Net ir amžininkai ją laikė nepaskaitoma. <...> Daukantui pirmiausia rūpėjo politiniai kalbos įtvirtinimo aspektai – kalbos grynumas turėjo įrodyti tautos savarankiškumą ir vertę“, – teigia Ilinojaus universiteto Čikagoje (University of Illinois at Chicago) profesorius habil. dr. Giedrius Subačius. Apie S. Daukantą (1793–1864 m.) – Lietuvos istoriką, rašytoją ir švietėją, vieną pirmųjų tautinio atgimimo ideologų, svarbiausiu savo uždaviniu laikiusį lietuvių tautos istorijos šaltinių paieškas, jų tyrinėjimą, knygų lietuvių kalba rašymą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 30 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close