captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie šiuolaikiškai skambančią liaudies muziką

„Pastebim, kad ir į muziką atėjo telkimasis, gręžimasis į liaudies kūrybą. Tas lietuviškas prieskonis suteikia išskirtinumo. Bet liaudies muzikai mes pridedam ir savo kabliukų“, – sako muzikantas Žygimantas Gudelis, vienas iš liaudies, elektroninę muziką ir beatboxo ritmus sujungiančios grupės „Okata“ narių.  
Grupė „Okata”.
Grupė „Okata”.

Televizorius „Šilelis“, dulkių siurblys „Saturnas“, bulvių tarkavimo mašina. Kokius dar daiktus galėtume vadinti lietuviško dizaino ikonomis? Keliausime po parodą „Lietuvos dizainas 1918–2018“, kur šimtmečio istoriją pasakoja daiktai.

Barselonoje esantis Katalonijos Nacionalinis Meno muziejus supažindina su Salvadoro Dali žmona Gala Dali. Niujorko modernaus meno muziejus pristato buvusios Jugoslavijos architektūrą. Pietų Prancūzijos Arlio mieste vykstančiame fotografijos festivalyje susijungia futurizmas, šių dienų aktualijos ir klasikos archyvai.

„Pradėjau kurti „Kiemo galeriją“, nes norėjau keisti aplinką. Bet kuriu ne aš vienas, visi kaimynai bandom keisti požiūrį į pačius save“, – pasakoja dailininkas, visuomenininkas Vytenis Jakas, Kauno centre įkūręs galeriją po atviru dangumi.

„Lietuvoje siaučia entropijos epidemija. Tvarkos, nuspėjamumo stoka arba laipsniškas ritimasis į chaosą“, – komentare „Pralaukti ežero efektą“ pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

„Mes kaip žvėrys, užvyti medžiotojo“, – 1941 m. rašė vilnietis Icchokas Rudaševskis. Talentingo paauglio Vilniaus gete rašytas dienoraštis buvo išsaugotas jo pusseserės. Šis pasaulyje žinomas holokausto liudijimas išleistas lietuvių kalba.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksim su moderniai liaudies dainas atliekančia grupe „Okata“ ir klausysimės jų dainų.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 28 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 29 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...