captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Kaip Nidos kraštovaizdis keičia mūsų mentalitetą arba apie parodą „Perfor(m)uoti peizažai“

„Kuršių nerijos peizažas perfor(m)uojamas, Neringoje įvedama fitokratija, parodų salės virsta treniruočių salėmis, atrandama, kad vietinis mentalitetas susiformuoja per nuolatinį darbą specifiniame kraštovaizdyje, o tradicinis dainavimas virsta animalistiniu urzgesiu ir murmesiu“, – VDA Nidos meno kolonijos parodą „Perfor(m)uoti peizažai“ intriguojančiai pristato parodos kuratorius Vytautas Michelkevičius.

„Apie 85 procentus bibliotekos knygų fondo galima būtų drąsiai nurašyti, nes pagal tarptautines rekomendacijas kas penkeri metai fondą reikia atnaujinti. Mums toli iki to, tad remiamės asmeninėmis bibliotekomis, kurias mums dovanoja gyventojai“, – pasakoja Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka.

Savaitraščio „Literatūra ir menas“ ir žurnalo „Kinas“ apžvalga.

„Dažnai, kai kalbame apie Lietuvos nepriklausomybę, politinis aktas minimas kaip svarbiausias ženklas. Bet kai ją reikėjo užtikrinti ir palaikyti, tada tapo svarbūs ir kiti aspektai. Ekonominė galia ir augimas buvo nepriklausomybės garantas – išliks šalis ar ne", – apie Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmus pasakoja architektūros istorikė Marija Drėmaitė.

„Kuršių nerijos peizažas perfor(m)uojamas, Neringoje įvedama fitokratija, parodų salės virsta treniruočių salėmis, atrandama, kad vietinis mentalitetas susiformuoja per nuolatinį darbą specifiniame kraštovaizdyje, o tradicinis dainavimas virsta animalistiniu urzgesiu ir murmesiu“, – VDA Nidos meno kolonijos parodą „Perfor(m)uoti peizažai“ pristato parodos kuratorius Vytautas Michelkevičius. Kas toji firokratija? Kokius klausimus, nagrinėjančius Neringos kraštovaizdį, kelia šeši skirtingų sričių parodos dalyviai: architektai Ona Lozuraitytė ir Petras Išora, kompozitorė Lina Lapelytė, biologijos mokslų daktarė Špela Petrič bei menininkų duetas Anna Romanenko ir Björnas Kühnas? Pasakojimas apie bene svarbiausią Nidos meno kolonijos šių metų parodą.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ liepos 27 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...