captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: reportažas iš menų inkubatoriaus Anykščiuose

„Mūsų misija mažam miestely yra vienyti skirtingų sričių kūrėjus. Ir džiugina tai, kad pas mus įsikūrę menininkai nėra tarpusavyje konkuruojantys, bet kaip tik vienas kitą pastūmėjantys kūrybai, naujoms idėjoms ir naujiems bendriems kūriniams“, – sako Anykščių menų inkubatoriaus darbuotoja Lina Juodienė.

„Visas pasaulis yra tavo tėviškėje“, – įsitikinęs muziejininkas ir kraštotyrininkas Raimondas Guobis, sumanęs ir visuomenės lėšomis įgyvendinęs šimtmečio svėdasiškių galerijos idėją.

Mėnesinio kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ tūkstantojo numerio apžvalga su vyriausiąja  redaktore Erika Drungyte.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema: Londone pasaulinės premjeros sulaukė lig šiol dingusi, mažai kam žinoma, tačiau pirmarūšė italų kompozitoriaus Gaetano Donizetti opera „Nisidos angelas“.

„Mūsų misija mažam miestely yra vienyti skirtingų sričių kūrėjus, ir džiugina tai, kad pas mus įsikūrę menininkai nėra tarpusavyje konkuruojantys, bet kaip tik vienas kitą pastūmėjantys kūrybai, naujoms idėjoms ir naujiems bendriems kūriniams“, – sako Anykščių menų inkubatoriaus darbuotoja Lina Juodienė. Kokias sąlygas kurti turi čia reziduojantys menininkai-amatininkai? Kaip veikia kūrybinę bendruomenę, miestelėnų gyvenimą menų inkubatoriuje rengiami projektai, festivaliai, kiti renginiai? Kaip atvykėliai tampa anykštėnais? Apie visa tai Anykštos upės pakrantėje įsikūrusiame menų inkubatoriuje pokalbiai su čia dirbančiais menininkais Rasa Strumiliene, Lina Timukaite, Irmantu Rimkumi, Lina Vaišnyte ir administracijos darbuotojomis Kamile Bitvinskaite ir L. Juodiene.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 26 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close