captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: meninis judėjimas POKŠT Utenoje

„Ar kultūroj, ar versle, atvažiavus į regioną, reikia pažinti kiekvieno miesto greitį, kultūrinę aplinką, ir tik tada pradėti visas veiklas. Turim pavyzdžių, kai žmonės, taikydami kitame mieste suveikusį metodą, norėjo Utenoje sukelti staigią kultūrinę revoliuciją, bet tie siūlymai buvo atmesti visuose sektoriuose“, – sako Utenoje veikiančios kūrybinės erdvės POKŠT vienas įkūrėjų Tomas Karklinis.

„Menininkai, kurių vieni labiau pažįsta kaulinį porcelianą, kiti mažiau, būtent per jį bando pabrėžti, atrasti save. Ši medžiaga tartum diktuoja kažkokį naują, nepatirtą atradimo džiaugsmą“, – taip apie parodoje „Porceliano tapatybė“ pristatomus kūrinius kalba projekto vadovas, VDA Kauno fakulteto Keramikos ir porceliano katedros vedėjas doc. Remigijus Sederevičius. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mokslo biurokratų spaudžiami universitetai suskato galvoti apie savo visuomeninę svarbą. Tačiau jiems vargiai pavyksta susikurti poziciją intelektualiniame šiandienos gyvenime. Visuomenė iš jų tikisi diplomų, o žinių ir įžvalgų – daug rečiau“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Ar kultūroj, ar versle, atvažiavus į regioną, reikia pažinti kiekvieno miesto greitį, kultūrinę aplinką, ir tik tada pradėti visas veiklas. Turim pavyzdžių, kai žmonės, taikydami kitame mieste suveikusį metodą, norėjo Utenoje sukelti staigią kultūrinę revoliuciją, bet tie siūlymai buvo atmesti visuose sektoriuose“, – sako Utenoje veikiančios kūrybinės erdvės POKŠT vienas įkūrėjų Tomas Karklinis. Jo kolegė Jurgita Žvinklytė sako, jog „grįžus į Uteną suveikė mesijaus principas, kad štai, aš jau Utenoj, tiek daug žinių turiu, viską padarysiu“, bet toks požiūris greit pakirpo sparnus ir noras būti pranašu pamažu praėjo. Utenoje dirbantiems jauniems kūrėjams norisi miestiečiams apie meną kalbėti paprasčiau. POKŠT įkūrėja Lina Praudzinskaitė pastebi, kad „kalbant apie šiuolaikinį meną, uteniškius reikia užvesti ant kelio, paaiškinti viską paprastai. Tada jie viską supranta ir užduoda netikėtų klausimų“. Pokalbis Utenos meno erdvėje POKŠT su T. Karkliniu, J. Žvinklyte ir L. Praudzinskaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 24 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close