captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje" – šiuolaikinio meno kūrėjas Darius Žiūra

„Man labai įdomūs likimai, žmonės, kurie atsiduria ekstremaliose situacijose. Tai socialinės grupės, į kurias žiūrim tarsi jos būtų toli nuo mūsų. Bet kiekvienas iš tų žmonių galėjau būti aš. Ta riba, kaip viskas gali apsiversti, labai slidi“, – pastebi  šiuolaikinio meno kūrėjas Darius Žiūra.
Šiuolaikinio meno kūrėjas Darius Žiūra. Facebooko nuotr.
Šiuolaikinio meno kūrėjas Darius Žiūra. Facebooko nuotr.

Nidoje tęsiasi Thomo Manno menų festivalis. Pokalbis su Thomo Manno kultūros centro kuratoriumo garbės nare prof. Irena Veisaite.

 „Benas „Facebooke“ pradėjo dėti fotografijas, kurias pavadindavo vidudienį ir vidurnakty.  Vieną kartą aš irgi atsakiau savo vaizdu, kitą kartą atsakiau... Taip kalbamės jau metus“, – pasakoja fotomenininkas Remigijus Treigys. Šis jo ir menininko Beno Šarkos virtualus dialogas virto paroda „Vidurnakt ir giliau“.

„Savo veikla siekiame atsiverti miestui, turistams, kad Lukiškių kvartale atsirastų daugiau gyvybės kad šis vienuolynas ir Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia taptų ne tik dvasinės, bet ir kultūrinės traukos objektu“, – sako tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio sumanytojas ir vienas organizatorių brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas.

„Mokslo biurokratų spaudžiami universitetai suskato galvoti apie savo visuomeninę svarbą. Tačiau jiems vargiai pavyksta susikurti poziciją intelektualiniame šiandienos gyvenime. Visuomenė iš jų tikisi diplomų, o žinių ir įžvalgų – daug rečiau“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

Įvairiais renginiais pasaulyje minimos 100-osios Nelsono Mandelos gimimo metinės. O kaip Floridoje kasmet pažymimas Ernesto Hemingvėjaus gimtadienis? Liverpulio bienalė kviečia per meną diskutuoti apie svarbiausias globalias problemas. Modernus menas ir istorija ieško bendrų sąlyčio taškų Vezuvijaus palaidotuose miestuose. Apie visa tai – užsienio kultūros įvykių apžvalgoje.

„Gal ir prisidedu prie vaizdo nuvertėjimo... Bet tikiuosi, kad mano vaizdai pasakoja istoriją, nėra tušti kaip bendras vaizdų šiukšlynas“, – pasakoja šiuolaikinio meno kūrėjas Darius Žiūra, 18 metų kuriantis video projektą apie Gustonių kaimo (Pasvalio raj.)  gyventojus. Su menininku susitiksime laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close