captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos paveldas tarptautinėje parodoje „Kitokia Europa“

Minint Europos kultūros paveldo metus, Europos Sąjungos šalių fotografai pakviesti dalyvauti parodoje „Kitokia Europa“ („Another Europe“) Londone, prie Kings Cross stoties. Parodos kuratorius britas Hamish Park pasirinko neįprastą kultūros paveldo aspektą – nykimą. Kultūros paveldas čia interpretuojamas plačiai ir apima kultūrines, socialines ir ekonomines Europos Sąjungos ir atskiros šalies tradicijas. Lietuvai parodoje atstovauja fotografas Romualdas Požerskis, pristatantis kūrinį iš ilgametės fotografijų serijos „Atlaidai“ (1974-2001). Kaip parodoje „Kitokia Europa“ pristatomas Lietuvos paveldas?
Fotografas Romualdas Požerskis. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Fotografas Romualdas Požerskis. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Tiesioginis eteris vidudienį ir tiesioginis eteris vidurnaktį – ką tuo metu veiki ir kur esi. Tai yra išpažintis ir prisipažinimas“, – sako fotografas Remigijus Treigys. „Mūsų išpažintys, kad prieš mirtį nereikėtų kunigo kviesti“, – priduria menininkas Benas Šarka. Klaipėdoje, Baroti galerijoje, šie klaipėdiečiai menininkai pristato fotografijos parodą „Vidurnakt ir giliau“.

Dvisavaitinio kultūros laikraščio „Šiaurės Atėnai“ apžvalga.

„Pagrindinis motyvas buvo pastatyti bažnyčią ne kaip katalikų šventovę, bet pastatyti paminklą nepriklausomybei. Šitos erdvės reikšmė peržengia jos tiesioginę funkciją, ji turi ir valstybingumo prasme svarbią žinutę kauniečiams ir svarbų lūkestį iš to meto visuomenės“, – apie Kauno Kristaus prisikėlimo baziliką pasakoja architektūrologas Vaidas Petrulis.

 Minint Europos kultūros paveldo metus, Europos Sąjungos šalių fotografai pakviesti dalyvauti parodoje „Kitokia Europa“ („Another Europe“) Londone, prie Kings Cross stoties. Parodos kuratorius britas Hamish Park pasirinko neįprastą kultūros paveldo aspektą – nykimą. Kultūros paveldas parodoje interpretuojamas plačiai ir apima kultūrines, socialines ir ekonomines Europos Sąjungos ir atskiros šalies tradicijas. Lietuvai parodoje atstovauja fotografas Romualdas Požerskis, pristatantis kūrinį iš ilgametės fotografijų serijos „Atlaidai“ (1974-2001). Kaip parodoje „Kitokia Europa“ pristatomas Lietuvos paveldas? Apie tai studijoje kalbėsimės su fotografais, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais Romualdu Požerskiu ir Stanislovu Žvirgždu.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ liepos 20 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close