captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie dailininko knygą kaip meno žanrą

„Dailininko knygose nerasime įprasto informatyvaus teksto ir paveikslėlių. Jos pačios savo pavidalu byloja apie menininką ir mus supantį pasaulį. Jos kalba mums keisčiausiomis formomis ir meninėmis priemonėmis, laike ir uždarai atviroje erdvėje“, – taip apibūdina dailininko knygą, šio žanro puoselėtojas Lietuvoje ir pasaulyje Kęstutis Vasiliūnas.
Kęstutis Vasiliūnas.
Kęstutis Vasiliūnas.

„Nepažinęs savo gimtosios vietos, žmogus lieka be šaknų, daug ką vertina paviršutiniškai. Kai nežinai istorijos, nesupranti pasaulio ryšių, nesuvoki ateities procesų, pradedi vadovautis stereotipais ir tiesiogiai priimti viską, apie ką rašo laikraščiai“, – sako meninių pasivaikščiojimų po Uteną projekto „A NE TU“ organizatorė, menininkė Jurgita Žvinklytė.

Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyr. redaktoriumi Antanu Šimkumi.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Knyga kaip slapčiausia menininko fantazija, kaip neparašyta poema ar nesukurtas filmas, knyga-objektas priešpriešinama funkcionaliai, iliustruotai, gražiai įrištai ir ant gero popieriaus atspausdintai knygai. Dailininko knygose nerasime įprasto informatyvaus teksto ir paveikslėlių. Jos pačios savo pavidalu byloja apie menininką ir mus supantį pasaulį. Jos kalba mums keisčiausiomis formomis ir meninėmis priemonėmis, laike ir uždarai atviroje erdvėje“, – taip apibūdina dailininko knygą šio žanro puoselėtojas Lietuvoje ir visame pasaulyje K. Vasiliūnas. Pokalbis studijoje su jau trečią dešimtmetį Vilniaus tarptautines dailininko knygos trienales rengiančiu grafiku, dailininko knygos kūrėju VDA prof.  K. Vasiliūnu apie dailininko knygos judėjimą, šio tarpdisciplininio meno žanro galimybes įkvėpti menininkus ir sudominti žiūrovus.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 19 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...