captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lietuvių „Nemunas“ Argentinoje

„Lietuvoje kai kurie kolektyvai Dainų šventei ruošėsi visus metus, o „Nemunas“ ruošėsi visą gyvenimą”, – sako Juanas Ignacio Fourment Kalvelis, Argentinos lietuvių bendruomenės „Nemunas“ tautinių šokių kolektyvo vadovas. Per 60 gyvavimo metų „Nemuno“ šokėjai Dainų šventėje pasirodė pirmą kartą.
Argentinos lietuvių bendruomenės tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“.
Argentinos lietuvių bendruomenės tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“.

„Vokiečiai pabrėžia, kad Baltijos šalių kelionė laisvės ir nepriklausomybės link buvo išskirtinė. Jie primena Baltijos kelią ir laiko jį stebuklu tuometinėje Europoje“, – apie prestižine Vestfalijos taikos premija apdovanotas Baltijos valstybes pasakoja LRT radijo bendradarbė Vokietijoje Vytenė Muschick. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Daukantas manė, kad lietuviai į šitą šiaurės kraštą atsikėlė iš Indijos. Jis lietuvių būdą siejo su atšiauriomis klimato sąlygomis ir miškingu kraštovaizdžiu. Tokios gyvenimo sąlygos lietuvius ne lepino, o grūdino. Kodėl protėviai išsikėlė iš tokio palankaus klimato? Daukantas manė, kad taip apsisprendė dėl laisvės, šis atšiaurus klimatas leido gyventi laisviems“, – sako Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentė Brigita Speičytė.

„Lietuvoje kai kurie kolektyvai Dainų šventei ruošėsi visus metus, o „Nemunas“ ruošėsi visą gyvenimą”, – sako Juanas Ignacio Fourment Kalvelis, Argentinos lietuvių bendruomenės „Nemunas“ tautinių šokių kolektyvo vadovas. Per 60 gyvavimo metų „Nemuno“ šokėjai Dainų šventėje pasirodė pirmą kartą. Vitos Ličytės pasakojimas apie „Nemuno“ šokėjus, pasiruošimą šimtmečio renginiui ir Argentinos lietuvių emocijas pirmą kartą lankantis Lietuvoje.  

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 18 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close