captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Pamatiniu Bergmano kūrybos principu laikyčiau jo žodžius: „Kuo daugiau žiūri kino, tuo daugiau patiri atradimų“. „Veidas į veidą“ (1976) arba „Fani ir Aleksandras“ (1982) būtų įrašę jį į kino istoriją. Bergmanui to nepakako. Jis kiekviename savo filme atrasdavo kiną iš naujo ir turtino jo istoriją. Žiūrėdamas vieną šio režisieriaus filmą, nejučia pajunti norą pamatyti visus kitus. Reto menininko kūrybinė biografija pasižymi tokia kryptinga įvairove“, – sako kinotyrininkė Gražina Arlickaitė
Ingmaras Bergmanas.
Ingmaras Bergmanas.

„Labai atsiprašau, bet manau, kad jis bus nepastebimas, panašiai kaip Mindaugas ar Gediminas Vilniuje. Vietiniai gyventojai jau pasidarė atsparūs tokiai estetikai“, – apie „Laisvės karį“ pasakoja Vilniaus paminklų istoriją tyrinėjusi menotyrininkė Rasa Antanavičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Esama daugybės būdų suprasti ir pavaizduoti praeitį – visi jie nepatikimi, nepilni ir persmelkti mūsų dabartinio supratimo, galvojimo būdo, lūkesčių“, – pastebi poetas, vertėjas ir literatūros kritikas Marius Burokas, apžvelgdamas dvi naujas knygas – Herkaus Kunčiaus istorijų romaną „Lietuviškos apybraižos“ ir garsaus norvegų rašytojo Roy‘aus Jacobseno romaną „Neregimieji“.

„Pamatiniu Bergmano kūrybos principu laikyčiau jo žodžius: „Kuo daugiau žiūri kino, tuo daugiau patiri atradimų“. „Veidas į veidą“ (1976) arba „Fani ir Aleksandras“ (1982) būtų įrašę jį į kino istoriją. Bergmanui to nepakako. Jis kiekviename savo filme atrasdavo kiną iš naujo ir turtino jo istoriją. Žiūrėdamas vieną šio režisieriaus filmą, nejučia pajunti norą pamatyti visus kitus. Reto menininko kūrybinė biografija pasižymi tokia kryptinga įvairove“, – sako kinotyrininkė Gražina Arlickaitė. Šiemet minime garsiojo švedų režisieriaus, kino filosofu vadinamo Ingmaro Bergmano 100-ąsias gimimo metines. Apie šį kino kūrėją – pirmadienio viktorinoje. Studijoje apie Ingmarą Bergmaną kalbėsimės su kino apžvalgininku Dmitrijumi Gluščevskiu.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ liepos 16 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...