captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip pasitikėjimas lemia švietimo kokybę?

„Kaimo mokykla, kuri galbūt skiria daug dėmesio kiekvienam vaikui, niekada nepasieks tokių rezultatų kaip licėjus. Bet jeigu sureikšminame tik egzaminus, reitingus, tarsi pasakome, kad tai, ką mokykla realiai įdėjo į vaikus – nevertinga“, –  pastebi pasitikėjimą švietime tyrinėjanti švietimo ekspertė dr. Eglė Pranckūnienė.  
Švietimo ekspertė dr. Eglė Pranckūnienė. LEU.lt nuotr.
Švietimo ekspertė dr. Eglė Pranckūnienė. LEU.lt nuotr.

Kokia ateitis laukia Lietuvos rusų dramos teatro? Pokalbis su naująja teatro vadove Olga Polevikova.

„Tikrai ne tik pinigai yra pagrindinė emigracijos priežastis. Mūsų tyrimas parodė, kad svarbios giluminės problemos: išvykę žmonės Lietuvoje jautėsi nereikalingi, neįvertinti, negalėję savęs realizuoti“, – sako Ilona Strumickienė, su kolegomis atlikusi tyrimą „Lietuvių migracijos priežastys“.

„Norime parodyti, kad nereikia laukti europinio projekto, rėmimo ar gero dėdės, pačios bendruomenės daug ką gali nuveikti savo miestelyje“, – sako po Lietuvą „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ savanoris Aurimas Ražanauskas, kurio komanda darbavosi Molėtų rajone, Inturkėje.

Apie futbolą ir politinius gestus – menotyrininkės ir menininkės Laimos Kreivytės komentaras.

Paroda Londone supažindina su kitokia kūrėjos Fridos Kahlo puse. Į ką pavirto buvusi Kopenhagos laivų statykla vietos menininkų iniciatyva? Apie tai – užsienio naujienose.

„Dažnai siekiama sukurti techninius sprendimus, kurie tarsi sutvarkytų visą sistemą, kad ji veiktų kaip kokia mašina. Bet švietimo sistema veikia žmonėms ir su žmonėmis. Jei ir toliau eisim tik technokratiniu keliu, nemanau, kad pasieksim ką nors esmingo“, – pastebi pasitikėjimą švietime tyrinėjanti švietimo ekspertė dr. Eglė Pranckūnienė. Kalbėsimės, kaip pasitikėjimas susijęs su švietimo kokybe.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close