captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: kinematografiškas estų romanas apie pokarį

„Komerciškumas ar lenguvumas nekliudo pasakoti apie rimtus dalykus, tačiau leidžia viską daryti greičiau“, – teigia scenaristo patirties Holivude turintis estų rašytojas Ilmaras Taska, kurio romanas apie pokario metus pasirodė ir lietuviškai.
Estų rašytojas Ilmaras Taska. Andres Haabu nuotr.
Estų rašytojas Ilmaras Taska. Andres Haabu nuotr.

Šiemet Londono knygų mugėje Baltijos šalys savo literatūrą pristatė kartu. Tačiau iš tiesų bendra Baltijos šalių kultūrinė erdvė vargu ar egzistuoja. Estų intelektualas Reinas Raudas Londono knygų mugės proga su apgailestavimu rašė, kad Baltijos šalių literatūros yra skirtingos kaip ir pačios valstybės, ir šios trys šalys mažai viena kitą pažįsta, labiau domisi tuo, kas vyksta pasaulio kultūros centruose, o ne už kaimyninių durų. 

Šioje laidoje pristysime Danutės Sirijos Giraitės išverstą Ilmaro Taskos romaną „Pobeda 1946“. Romanas pasakoja apie mūsų bendrą likimą – Sovietų sąjungos okupaciją ir skirtingus žmonių likimus atsiradus geležinei uždangai. Sudėtinga pokario istorija pasakojama iš skirtingų perspektyvų: KGB agento, mažo berniuko, jo mamos, kitoje geležinės sienos pusėje atsidūrusio radijo diktoriaus ir kitais balsais.

Apie estų pasakojimo tradiciją, apie jų santykį su sovietine praeitimi, ar estų literatūroje yra įprasta apie sovietmetį kalbėti su humoru ir ironija kalbėsimės su romano „Pobeda 1946“ autoriumi Ilmaru Taska.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – liepos 22 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 23 d., pirmadienį, 01.05 val. 

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close