captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokie buvo šimtas Lietuvos dizaino metų?

„Žmogaus sukurti daiktai yra geriausia šalies istorijos iliustracija. Su išlyga - daiktai neišgyvena šalies krizių“, – taip pristatoma paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918-2018“ Nacionalinėje dailės galerijoje.

„Mano slaptas noras yra leisti atrasti žmonėms tas gijas, kurios galbūt juos dar jungia su gimtu miesteliu, kraštu ar tarme“, – sako Rugilė Audenienė, Biržuose kasmet rengianti kūrybinį konkursą „Eilėraščė“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tėvai su skaitymu turėtų elgtis kaip su troškuliu. Tai savotiškas įpročio išugdymas. Jeigu mes ant stalo turėsime stiklinę, pilną vandens, tai mūsų ranka, greičiausiai, tiesis prie jos ir norėsime gurkštelėti vieną kitą gurkšnį. Lygiai taip pat yra su knyga, tai žinių, informacijos troškulys“, – sako tinklaraštininkė, knygos „Vandeninės moterys“ autorė, septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie skaitymo malonumą.

„Žmogaus sukurti daiktai yra geriausia šalies istorijos iliustracija. Su išlyga - daiktai neišgyvena šalies krizių. Kai išnyksta valstybė, tauta lieka ir tęsia savo istoriją, pasitelkdama įvairiausias priemones: literatūrą, muziką, vaizdus, laiškus, galiausiai – legendas ir pasakas. Tačiau ne daiktus“, – taip pristatoma paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918-2018“ Nacionalinėje dailės galerijoje. Apie dizaino istoriją Lietuvoje, reikšmę ir paradoksus pasikalbėsime su parodos kuratoriais: Ernestu Parulskiu, Giedre Jankevičiūte ir Juliumi Balčikoniu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 11 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close