captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: tyrimų ir patarimų institutai

Šiandien, J. G. McGanno teigimu, Baltijos regione trūksta ir žmonių, ir lėšų, kad tiek minties institutų, kiek jų veikia dabar, dirbtų kokybiškai. JAV politologo požiūriu, geriau jau būtų vienas, bet tikras, kad ir regioninis.
Pensilvanijos universiteto (JAV) Viešosios politikos institutų ir pilietinių visuomenių centro direktorius Jamesas G. McGannas.
Pensilvanijos universiteto (JAV) Viešosios politikos institutų ir pilietinių visuomenių centro direktorius Jamesas G. McGannas.

Paskutinįjį XX a. dešimtmetį viešosios politikos institutai (angl. think tank) pasaulyje ėmė dygti kaip grybai po gero lietaus. Pensilvanijos universiteto (JAV) Viešosios politikos institutų ir pilietinių visuomenių centro direktoriaus Jameso G. McGanno teigimu, toks idėjų ir organizacijų pakilimas susijęs ne tik su šaltojo karo pabaiga, bet ir bendromis pasaulio tendencijomis – demokratija stiprėjo, galios centrai ėmė prarasti savo įtaką, tirpo valstybinis informacijos monopolis, viešosios politikos klausimai darėsi vis sudėtingesni, o patikimos jų analizės trūko. Viešosios politikos institutu J. G. McGannas siūlo vadinti nepriklausomą instituciją, kuri analizuoja viešosios politikos klausimus ir į jų svarstymą įtraukia žurnalistus, visuomenę bei politikos praktikus.

Šiandien, J. G. McGanno teigimu, Baltijos regione trūksta ir žmonių, ir lėšų, kad tiek minties institutų, kiek jų veikia dabar, dirbtų kokybiškai. JAV politologo požiūriu, geriau jau būtų vienas, bet tikras, kad ir regioninis. Pasaulio viešosios politikos institutų reitingus skelbiančios J. G. McGanno vadovaujamos programos duomenimis, Lietuvoje tokių institutų veika 19, kaip ir Vokietijoje. Kokia jų įtaką priimant visuomenei svarbius sprendimus?                                                                                                                                                   

„Žmonės ir idėjos“ – vasario 6 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama vasario 7 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...