captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ keliauja po šių metų Lietuvos kultūros sostinę Marijampolę

Suvalkijos centras – Marijampolė – gana jaunas miestas.  O kuo šis miestas gyvena šiandien? Laidoje papasakosime, kuo Marijampolė pasirodė įdomi mums.  
Menininkas Ray Batkus. Tekėjimas. Organizatorių nuotr.
Menininkas Ray Batkus. Tekėjimas. Organizatorių nuotr.

Vaikščiosime „Malonny“ simpoziumo maršrutais. Penktą kartą į Marijampolę menininkus iš viso pasaulio sukviečia Niujorke gyvenantis menininkas Ray Bartkus. Ant miesto sienų kuriami darbai keičia Marijampolės veidą. 

Apie įdomiausius ir svarbiausius istorijos įvykius pasakos krašto tyrinėtojas, istorikas Benjaminas Mašalaitis. Tarpukariu svarbiu Marijampolės pramonės centru tapo pirmasis toks Lietuvoje cukraus fabrikas, apsilankysime čia veikiančiame muziejuje. Taip pat keliausim į demokratinių vertybių puoselėtojo Lietuvos prezidento Kazio Griniaus muziejų.

Koks miesto architektūrinis veidas? Atnaujintos miesto gatvės, viešosios erdvės, o ar jos gyvos, pilnos žmonių? Apie tai kalbėsimės su architektu Gintautu Vieversiu.

Patirtimi pasidalins į Marijampolę sugrįžusios ir čia įsikūrusios jaunos verslininkės Aistė Jurkonytė ir Daura Narkevičiūtė.

Apie turtingą muzikinį miesto gyvenimą pasakos Č. Sasnausko kamerinio choro direktorė, choristė Birutė Kuznecovienė ir choro vadovas Mindaugas Radzevičius.

Ved. Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...