captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: pėsčiomis per privačią Ameriką

Ką reiškia pėsčiomis pereiti Ameriką nuo Albertos Kanadoje iki Teksaso JAV pietuose? Kenas Ilgunas, lietuvių kilmės keliautojas ir aplinkosaugininkas, tai padarė ir savo nuotykius aprašė knygoje. „Kai eini nuolat dairydamasis per petį, bijodamas, kad tavęs nenušautų, pradedi kitaip mąstyti apie pačią nuosavybės sampratą“, – sako jis.
K. Ilguno nuotr.
K. Ilguno nuotr.

Kelionės idėja kilo plaunant indus naftą išgaunančios įmonės virtuvėje, o maršrutas vedė apie 3000 km palei daug protestų sukėlusį Keystone XL naftotiekio maršrutą. „Žiūrėdamas į tuos naftos vamzdynus supratau, kad negaliu nesižavėti žmogaus sugebėjimais, – apibendrina K. Ilgunas. – Ne todėl, kad tai nuostabūs žmogaus kūriniai. Tiesiog matai, ką visi drauge sugebame kaip specialistai, inžinieriai. Jei galime tai, ką dar esame pajėgūs padaryti? Gal galime panaudoti tai geram tikslui?“

Šį pavasarį pasirodė nauja keliautojo ir rašytojo knyga „Šis kraštas yra mūsų kraštas“ (angl. „This Land is Our Land“). Remdamasis kruopščiai surinkta detalia istorine medžiaga apie privačią nuosavybę, K. Ilgunas kviečia diskusijai apie teisę laisvai ir saugiai keliauti bei mėgautis kraštovaizdžiu, kaip tai daro škotai ir švedai bei (vis dar) lietuviai.

Pokalbis su K. Ilgunu įrašytas 2017 m. gruodį, jam lankantis Lietuvoje.

„Vienkartinė planeta“ pirmadienį, liepos 9 d., 16.05 val. Kartojama antradieniais 4.05 val. ir sekmadieniais 6.30 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

(Kartojama 2018 01 08 laida.)

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...