captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: istorinis epas „Leitis“

„Ne vienerius metus galvojome kurti filmą apie Viduramžius ir to meto Lietuvą. Neturime pamiršti, kokia didele ir galinga valstybe anksčiau buvome. 2018-ieji mūsų valstybei – ypatingi, minime savo valstybingumo šimtmetį. Todėl šis filmas – puikus mūsų istorijos įprasminimas“, – sako istorinio epo „Leitis“ režisierius Andrius Bartkus.
Kadras iš filmo „Leitis”.
Kadras iš filmo „Leitis”.

„Pažink violončelės anatomiją!“ – kviečia Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija, šiemet pratęsianti pernai vykusio pirmojo Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio ir konkurso idėjas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Komentare „Blogi stiklai“ menotyrininkas Ernestas Parulskis paaiškins, kodėl jį suerzino, nuvylė ir išgąsdino vieno pastato Gedimino prospekte įstiklinimas.

„Ne vienerius metus galvojome kurti filmą apie Viduramžius ir to meto Lietuvą. Neturime pamiršti, kokia didele ir galinga valstybe anksčiau buvome. 2018-ieji mūsų valstybei – ypatingi, minime savo valstybingumo šimtmetį. Todėl šis filmas – puikus mūsų istorijos įprasminimas“, – sako istorinio epo „Leitis“ režisierius Andrius Bartkus. Liepos 6-ąją didžiuosiuose kino teatruose pasirodysiantis „Leitis“ – valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas filmas, vaizduojantis Mindaugo laikų Lietuvą. Kuo ypatingas naujas lietuviškas istorinis filmas? Kodėl Lietuvai reikia istorinių epų ir kas stabdo jų kūrimą? Apie tai pokalbis studijoje su filmo „Leitis“ režisieriumi Andriumi Bartkumi, prodiuseriu Sauliumi Bartkumi ir Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininke Dalia Urbonavičiene.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ liepos 3 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...