captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje” – aktorė Eglė Mikulionytė

„Menininko prigimtis – reaguoti į visa, kas vyksta aplinkui. Ir būnant sistemos auka ar dalimi, kai kalbėjome metaforomis, ir dabar, kai, rodos, viską gali išsakyti. Svarbiausia, kad tas kalbėjimas būtų tikras ir nuoširdus“, – sako aktorė Eglė Mikulionytė, pelniusi „Sidabrinę gervę“ už pagrindinio vaidmens sukūrimą filme „Stebuklas“.
Aktorė Eglė Mikulionytė. Kadras iš filmo „Stebuklas“.
Aktorė Eglė Mikulionytė. Kadras iš filmo „Stebuklas“.

„Kinas niekada nebuvo gimęs: viskas, ką matėte – tai 120 metų iliustruotų tekstų. Mes regime daugybę vaizdų, tačiau mus supa tekstais paremtas komunikacinis laukas. Todėl laikausi nuomonės, kad kinas turi atsiskirti nuo knygų, mums nereikia parašyto kino, mums reikia nupiešto kino“, – sako Vilniuje viešėjęs britų kino kūrėjas Peter Greenaway.

Dainų šventės išvakarėse apie chorvedžio profesiją, jos kasdienybę, choro dirigentų ugdymo ypatumus bei problemas mintimis dalijasi Klaipėdos chorinės bendrijos „AUKURAS" pirmininkas, dainų švenčių  dirigentas,  pedagogas, kompozitorius Algirdas Šumskis.

„Plenerai turi neigiamą atspalvį: esą menininkai susirenka pailsėti, kažką patapo... Bet iš tiesų mes rimtai dirbame. Videniškių apylinkių gamta fantastiška, istorija labai turtinga, todėl čia ieškom idėjų kūrybai“, – pasakoja dalininkų plenere Molėtų rajone dalyvaujantis menotyrininkas ir tapytojas Vidas Poškus.

Komentare „Blogi stiklai“ menotyrininkas Ernestas Parulskis paaiškins, kodėl jį suerzino, nuvylė ir išgąsdino vieno pastato Gedimino prospekte įstiklinimas.

Klaipėdoje prasidėjo tarptautinis projektas „Violončelės anatomija" .

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim” susitikimas su teatro ir kino aktore, Egle Mikulionyte, filme „Stebuklas“ sukūrusia pagrindinį – kiaulių fermos Irenos – vaidmenį, kuris aktorei pelnė „Sidabrinę gervę“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ birželio 30 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
Laida kartojama liepos 1 d. 00.05 val.
http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...