captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: II tarptautinio Juozo Pakalnio vardo atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurso pamokos

„Šis konkursas – tai graži pradžia, kilstelėjanti kelių dešimtmečių tradiciją į aukštesnį meistriškumo lygį. Taip pat svarbu, kad šis renginys tampa kūrybiška platforma Lietuvos kultūros ir lietuvių kompozitorių kūrybos sklaidai užsienyje“, – pastebi tarptautinio Juozo Pakalnio vardo atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurso idėjos autorius LMTA prof. dr. Robertas Beinaris.
Birutės Rutkauskaitės nuotr..
Birutės Rutkauskaitės nuotr..

„Daryti tokio tipo festivalį ne miesto centre yra labai rizikinga, nes atveži žmonėms dalyką, kurio neturi kaip nupasakoti. Viskas, ką mes norime padaryti, tai suteikti absoliučiai kitokią patirtį bendruomenėms. Mes paimam tą meno šaką ir parodom, kaip ji daro tiesioginius pokyčius žmonėms“, – apie šiuolaikinio cirko festivalį „Cirkuliacija“ pasakoja jo organizatorius Gildas Aleksa. 

Kultūros ir meno mėnesinio žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Tai yra įtampos laukas tarp modernumo ir konservatyvumo, išreikšto per tautinio stiliaus ieškojimus. Matosi ambicija padaryti pastatą šiuolaikišką, kita vertus, matome, kad liaudies menas perkeltas į mūrinę architektūrą", – Kauno centrinio pašto pastatą apibūdina architektūros istorikas Vaidas Petrulis.

„Šis konkursas – tai graži pradžia, kilstelėjanti kelių dešimtmečių tradiciją į aukštesnį meistriškumo lygį. Taip pat svarbu, kad šis renginys tampa kūrybiška platforma Lietuvos kultūros ir lietuvių kompozitorių kūrybos sklaidai užsienyje“, – pastebi tarptautinio Juozo Pakalnio vardo atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurso idėjos autorius LMTA prof. dr. Robertas Beinaris. Apie šio konkurso tikslus, specifiką ir reikšmę pokalbis su prof. R. Beinariu ir atskirų instrumentų grupių vertinimo komisijų nariais: doc. Rimantu Valančiumi (trombonas), doc. Egidijumi Staneliu (valtorna) ir Tomu Kulikausku (mušamieji).

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 29 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close