captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: „miško maudynės“ ir konfliktas dėl medžių Šefilde

Pažintis su Anykščių miško festivalyje apsilankiusiais svečiais iš Japonijos ir Jungtinės Karalystės.
Senų medžių entuziastas Robas McBride‘as iš Jungtinės Karalystės.
Senų medžių entuziastas Robas McBride‘as iš Jungtinės Karalystės.

„Šinrin-joku“ (angl. „shinrin-yoku“) – tai „miško maudynės“, paprasčiau sakant, lėtas pasivaikščiojimas po mišką. Šiandien, profesoriaus Quing Li dėka, visame pasaulyje populiarėja „šinrin-joku“ turai ir sveikatingumo stovyklos.
„Užsiimdami „šinrin-joku“, prašau, naudokitės visomis penkiomis juslėmis“, – aiškina jis. Dr. Quing Li knyga apie „šinrin-joku“ išversta į 20 kalbų. Jo teigimu, atlikti eksperimentai parodė, kad „miško maudynės“ padeda sumažinti nerimą, nemigą ir aukštą spaudimą.

Tą patvirtina ir senų medžių entuziastas Robas McBride‘as iš Jungtinės Karalystės. „Medžiams esu skolingas gyvybę“, – sako jis. Daug metų kentėjęs nuo nerimo sutrikimų, šiandien jis yra vienas žymiausių Europos paveldo medžių išsaugojimo aktyvistų, Europos metų medžio konkurso ambasadorius. Net nebūdamas arboristu ar dendrologu ir dirbdamas „Tesco“ prekybos centre, jis sugebėjo pasitelkti socialinius tinklus, žiniasklaidą ir įtikinamai pasakoti paties atrastas istorijas apie medžius ir žmones. Taip pat – išsaugoti 500 metų senumo ąžuolą.
Robas McBride‘as taip pat aktyvus judėjimo prieš brandžių medžių kirtimą Šefilde narys – tai šiuo metu labiausiai „degantis“ konfliktas dėl medžių Jungtinėje Karalystėje.

Autorė Inga Janiulytė.

„Vienkartinė planeta“ liepos 2 d., pirmadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama liepos 3 d., antradienį, 04.05 val. ir liepos 8 d., sekmadienį 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...