captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – antropologė Elena Bradūnaitė

Molėtų rajone, Alantoje, tęsiasi „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas. Kiek čia vykstančios kultūros, mokslo žmonių diskusijos pasiekia visuomenę? Kaip keičiasi mūsų kultūra? Kas formuoja šiuolaikinę mūsų tapatybę? Apie tai kalbėsimės su antropologe E. Bradūnaite.
Antropologė Elena Bradūnaitė. Stasio Žumbio nuotr.
Antropologė Elena Bradūnaitė. Stasio Žumbio nuotr.

„Monopolio“ principu sukurto „Kaunopolio“ stotelės vaizduoja įvairius miesto veidus, grimasas ir nuotaikas”, – pasinerti į žaidimą apie Kauną kviečia festivalio „Kaunas Photo“ vadovas Mindaugas Kavaliauskas.

„Kai man sako, kad stiklo meno funkcija yra taikomoji, pykstu: pasaulyje seniai tokia kategorija nebevartojama. Gal ir Lietuvai jau laikas atsisakyti šio stereotipo?“ – pastebi stiklo menininkas Remigijus Kriukas, su žmona Indre Stulgaite-Kriukiene atidarę parodą Žemaičių dailės muziejuje Plungėje.

Kas yra fotogrametrija? Klaipėdiečius tai sužinoti šeštadienį kviečia projekto „Miesto studijos“ organizatoriai.  

„Estai gyvena panašiai kaip mes, tik gal kiek kukliau, skoningiau. Gerokai mažiau verkia ir greičiau priima sprendimus“, – komentare pastebi kompozitorius Giedrius Kuprevičius, grįžęs iš viešnagės Taline.

Kodėl Paryžiaus lauko kavinės ir bistro turėtų patekti į UNESCO paveldo sąrašą?
Kodėl australų performansų menininkas trims paroms įkalino save metaliniame konteineryje po judrios gatvės asfaltu? Ką galima patirti ir pamatyti naujai atidarytame skaitmeninio meno muziejuje Tokijuje? Apie tai – užsienio naujienose.

Tęsiasi „Santaros-Šviesos“ suvažiavimo diskusijos, tad sėsim ir pakalbėsim su viena iš pranešėjų antropologe E. Bradūnaite. Su įvairias kultūras tyrinėjusia mokslininke kalbėsimės, apie tai, kaip keičiasi tapatybė, kultūra, kaip išlaikyti savitumą ir kartu būti pasaulio dalimi. 

Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ birželio 23 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 24 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close