captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: skaudžios sausros stichijos pasekmės

Pagaliau palijo visoje Lietuvoje. Vienur gausiau , kitur dar gal tik gerą rasą padarė. Tačiau šis ilgai lauktas, žemdirbių išsvajotas lietus jau ne visur gali pagelbėti žemės ūkio augalams.
Prienų raj. ūkininkė<br> Smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociacijos pirmininkė Laima Balsevičienė. A. Steponavičiaus nuotr.
Prienų raj. ūkininkė
Smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociacijos pirmininkė Laima Balsevičienė. A. Steponavičiaus nuotr.

Prienų rajone, Laimos Balsevičienės ūkyje, beveik du mėnesius nelijus, jau tenka pjauti grūdo taip ir nesuformavusias avižas. Sausrai išdeginus ganyklas, karves šeriant net ir papildomai, pieno primilžiai sumažėję daugiau kaip trečdaliu. Ūkininkė neatmeta būtinybės  mažinti karvių bandą. Beje, matydami ypač blogai besiklostančius padėtį, šią vasarą prieniškiai smulkiųjų ir vidutinių pieno ūkių šeimininkai susibūrė į asociaciją. Vadovaujami Laimos Balsevičienės, jie jau pradeda veikti nebe pavieniui, o organizuotai.

Daugelis esame patyrę, kad lupant ar smulkinant svogūną ašaroja akys. Atskiedus tų pačių svogūnų sultis, gaminamas homeopatinis preparatas nuo slogos.  Homeopatiniai preparatai naudojami ir gyvūnams gydyti. Pasak privataus veterinarijos gydytojo krekenaviškio  Algimanto Lūžos, gaunami ypač geri rezultatai, kai jie sergantiems gyvūnams duodami kartu su įprastais vaistais.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ birželio 25 d., pirmadienį, 06.07 val. per LRT RADIJĄ.


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...