captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Sidabrinė gervė 2018". Ar adekvačiai vertiname lietuvišką kiną?

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimų šūkis šįmet – „Gyvenimas ne kaip kine“. Geriau jau būtų atvirkščiai“, – apžvelgdama nacionalinius kino apdovanojimus, portalui 7md.lt sako kino kritikė Santa Lingevičiūtė.
Lietuvių kino akademijos archyvo nuotr.
Lietuvių kino akademijos archyvo nuotr.


„Kam gali būti įdomus radijo teatras? Tai tas pats, kas klausti, kam gali būti įdomi muzika“, – sako Julija Šatkauskaitė, garso režisierė iš radijo teatro laidos „Bilietų nėra“ ir viena iš garso komiksų parodos „Truputis diskurso“ kūrėjų.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje trys temos: didžiausias Bethoveno konkurentas Vienos klasikos periodu; naujas Džiuzepės Verdžio operos „Makbetas“ pastatymas Berlyne; dirigento Genadijaus Roždestvenskio reikšmė šiandien.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimų šūkis šįmet – „Gyvenimas ne kaip kine“. Geriau jau būtų atvirkščiai“, – apžvelgdama nacionalinius kino apdovanojimus, portalui 7md.lt sako kino kritikė Santa Lingevičiūtė. Ji taip pat priduria: „Galima karštai ginčytis, bet tikrai nesitikėjau, kad už scenarijų, režisūrą ir geriausią filmą „Gerves“ susižers Eglė Vertelytė. Dar tik pasirodžius pirmiesiems spaudos pranešimams apie būsimą filmą vyliausi, kad gali atsirasti kažkas įdomaus, juk filmo veiksmo laikas – 1992-ieji, kuriuos gana ryškiai prisimenu, nes jau buvau vienuolikos. Tačiau tokio spalvomis persodrinto farso nesitikėjau“. Ar adekvačiai vertiname lietuvišką kiną? Apie svarbiausius nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ momentus ir išryškėjusius šiuolaikinio lietuviško kino bruožus, industrijos stipriąsias puses ir problemas pokalbis studijoje su kino kritike Santa Lingevičiūte, šių metų laureatais režisieriumi Arūnu Mateliu ir prodiuseriu Luku Trimoniu.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ birželio 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close