captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino operatorė Odeta Riškutė

„Studentai iš savo kišenės, nemeluosiu, tūkstančiais išleidžia kiekvieną pavasarį. Už tiek, kiek duoda akademija, būtų įmanoma nufilmuoti pusantros minutės filmo“, – sako Lietuvos operatorių asociacijos apdovanojimo – „Gilės“ – laureatė kino operatorė Odeta Riškutė.
Kino operatorė Odeta Riškutė.
Kino operatorė Odeta Riškutė.

„Kleboniškių kaimas pradėtas kurti XVI a. viduryje po Šeduvos krašte pravestos Valakų reformos. Tuo metu matininkai Šeduvos klebonui atmatavo 25 valakų dydžio žemės sklypą Daugyvenės dešiniame krante. Klebono žemėje pradėjęs kurtis kaimas vėliau gavo Kleboniškių vardą ir iki XIX a. vidurio išbuvo Šeduvos klebono nuosavybėje“, – pasakoja Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Radviliškio rajone ekskursijų vadovas Sigitas Senulis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Labai sudėtingos ir daugiareikšmės yra laidotuvės, archeologus pasiekė tik dalis įkapių – metaliniai, kauliniai, keramikos, stiklo daiktai. Taigi aš keliu klausimą, ar tuos daiktus galima vertinti tik kaip daiktus, ar jie turi ir kitų reikšmių“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Šarūnė Valotkienė. Apie įkapių sampratą – rubrikoje „Kalbos rytas“.

„Kalbant apie Vakarų Europą, studentai turi prieigą prie geresnės technikos negu mūsų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoj. Mūsų akademijoj technikos išvis nėra, tiesą sakant," – sako Lietuvos operatorių asociacijos apdovanojimo – „Gilės“ – laureatė kino operatorė Odeta Riškutė. „Studentai įstoja mokytis, bet jiems nėra suteikiamos priemonės nufilmuoti tuos filmus, baigti akademiją. Ir studentai iš savo kišenės, nemeluosiu, tūkstančiais išleidžia kiekvieną pavasarį. Už tiek, kiek duoda akademija, būtų įmanoma nufilmuoti pusantros minutės filmo.“ Apie sąlygas Lietuvoje mokytis operatorystės meno, moterų padėtį šioje profesijoje ir apskritai Lietuvos kine pokalbis su Odeta Riškute.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ birželio 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...