captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: matematiko ir kompozitoriaus Giedriaus Alkausko debiutas poezijoje

„Keliaujantis akmuo – tai ne metafora! Tai apie tikrus akmenis riboženklius, mitologinius akmenis, vandens ir ugnies aukurus, nugrimzdusius akmenis, kurie dar nematė saulės šviesos. Kiek toli akmenys nukeliauja, kaip greitai jie slenka? Iš kur pas juos ši – ne geležinė, o akmeninė – kantrybė? Šimtas metų – ir jau pasislinko akmuo per sprindį“, – sako Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas, kompozitorius dr. Giedrius Alkauskas, pristatantis debiutinę poezijos knygą „Keliaujantis akmuo“.
Matematikas ir kompozitorius Giedrius Alkauskas.
Matematikas ir kompozitorius Giedrius Alkauskas.

„Tarkovskio filme „Stalkeris“ buvo tokia citata, kad pats galingiausias medis yra dar jaunas ir gležnas, nes jis gali linkti ir prisitaikyti, augti. Bet kai tik jis sustabarėja, suauga, sukietėja, tada ateina metas jam mirti. Tai aš džiaugiuosi būdamas dar jaunas“, – sako menininkas Laurynas Skeisgiela, vienas iš galerijos „TSEKH“ parodos „<35“ dalyvių.

Ketvirtinio žurnalo „Dailė“ vasaros numerio apžvalga.

„Galvodami apie ateitį turėtume galvoti ir apie specialybes, kurių nėra, ir kurių dar tikrai nereikia nei smulkiajam nei stambiajam verslui, apie problemas, kurios dar nekilo, apie iššūkius, kurių dar net neįsivaizduojame, apie smalsumą, norą sužinoti, pamatyti iš pažiūros neįdomius dalykus kitaip, gebėjimą mąstyti, įžūlumą kurti ir drąsą, nebijančią nei socialinių, nei praktinių spaudimų”, – savo komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Pristatomoje knygoje visada greta keliaujančio akmens, yra ir kitas, skrendančio smėlio, motyvas.  Kur yra smėlio gimtinė? Kas yra smėlio ramybė? Ir vis tik, akmuo ir smėlio smiltelės. Kuo jie skiriasi? Niekuo! Ir pirmųjų lėtumas, gilumas, ir antrųjų greitumas, nekantrumas – tai tik mirksnis kosmologiniame, kosmogoniniame, mitologiniame vyksme. Ši knyga yra dar vienas mažas akmenėlis į didžiulį lietuvių poezijos, įkvėptos mūsų mitinės pasaulėžiūros, ir ją įprasminančios, akmenyną“, – sako Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas, kompozitorius dr. Giedrius Alkauskas, pristatantis debiutinę poezijos knygą „Keliaujantis akmuo“.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ birželio 19 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close