captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – videomenininkas Rimas Sakalauskas

„Man įdomiausia žinomus, atpažįstamus dalykus įvilkti į naują virtualų kontekstą, kai įsivaizduojamas pasaulis susijungia su realybe, fizine, apčiuopiama materija, kai žiūrovas svarsto – kur tikrovė, o kur fantazijos “, – sako videomeno kūrėjas Rimas Sakalauskas, ArtVilnius'18 mugėje pripažintas geriausiu jaunuoju menininku.
Videomenininkas Rimas Sakalauskas. menufaktura.lt nuotr.
Videomenininkas Rimas Sakalauskas. menufaktura.lt nuotr.

Šiandien Estijos švietimo sistema vertinama kaip viena pažangiausių Europoje. Kodėl? Kokie veiksniai lėmė švietimo sėkmę, laidoje pasakos neseniai Vilniuje viešėjusi Estijos švietimo ir mokslo ministrės Mailis Reps.

„Tai buvo laikas, kai formavosi mano karta. Jį tyrinėti įdomu ir svarbu, kad suprastume save. Kita vertus – labai svarbu suprasti ir savo tėvus, senelius – žmones, kurių gyvenimai virto iš esmės, kurie turėjo save sukurti iš naujo. Ir  kuriems vis dar kabinama homo sovieticus etiketė“, –  sako kino režisierė Eglė Vertelytė,  kurios vaidybinis filmas „Stebuklas“ pelnė net keturias „Sidabrines gerves”.

„Lankydamasi Lince, miesto centre pastebėjau skaityklas po atviru dangumi. Pagalvojau, kodėl ir Vilniuje negalėtų atsirasti tokių erdvių, kur žmonės galėtų prasmingai leisti laisvalaikį”, – sako iniciatyvos „Vilnius skaito” sumanytoja Jurga Mandrijauskaitė, kviečianti knygas skaityti Lukiškių aikštėje.


„Galvodami apie ateitį turėtume galvoti ir apie specialybes, kurių nėra, ir kurių dar tikrai nereikia nei smulkiajam nei stambiajam verslui, apie problemas, kurios dar nekilo, apie iššūkius, kurių dar net neįsivaizduojame, apie smalsumą, norą sužinoti, pamatyti iš pažiūros neįdomius dalykus kitaip, gebėjimą mąstyti, įžūlumą kurti ir drąsą, nebijančią nei socialinių, nei praktinių spaudimų”, – savo komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.


Šveicarijoje Bazelio mieste prasidėjo tarptautinė šiuolaikinio meno mugė ART BASEL. Berlyne atidaryta žymaus amerikiečių fotografo Irvingo Penno darbų paroda, skirta menininko šimtmečiui. Ir apie Pablo Picasso paveikslų paslaptis – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim” susitikimas su geriausiu ArtVilnius'18 mugės jaunuoju menininku, medijų kūrėju Rimu Sakalausku.

Ved. Gailutė Jankauskienė.


„Kultūros savaitė“ birželio 16  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
Laida kartojama birželio 17 d. 00.05 val.
http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close