captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot“ – nesušukuotas lietuviškas bliuzas

Apie bliuzą mūsų kultūroje, apie šlovingą praeitį, įdomią dabartį ir nenuspėjamą ateitį kartu su bliuzo mohikanais: Arina, Virgilijumi Jutu iš „Blues Makers“ ir „Bliuzo naktų“ organizatoriumi Algirdu Barniškiu-Blėka.
V. Jutas<br> Arina<br> A. Barniškis-Blėka. D. Razausko nuotr.
V. Jutas
Arina
A. Barniškis-Blėka. D. Razausko nuotr.

Mano svečiai – ne jaunuoliai. Jaunuolis retai kada gali dainuoti, groti bliuzą. Bliuzui reikia patirties, bliuzui reikia išsiskyrimų, išgyvenimų, bliuzas negimsta su naivia šypsena veide. Mano svečiai skirtingi, jie skirtingai supranta bliuzą, skirtingai jį atlieka, bet visi sutinka, kad tai – ypatingas žanras tiek vokalistui, tiek instrumentalistui. Atrodo paprasta – 12 taktų ir trys akordai. Tačiau paprastume ir slypi didžioji technika, meistriškumas. Mano svečiai sutinka, kad devyniasdešimtaisiais Lietuvoje buvo bliuzo aukso amžius, daug grupių, daug koncertų, daug aistros. Koks bliuzas skamba dabar? Ar jis gyvas? Ar jis aktualus, o gal nuo jo dvelkia pelėsiu? 

Laidos autorius ir vedėjas Domantas Razauskas.

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama birželio 16 dieną, šeštadienį, 12.10 val. ir birželio 17 dieną, sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close