captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo popietė“: apie miesto, maisto ir kitas Klaipėdos kultūras

Kažkada Klaipėda buvo vadinama „mariakų“ miestu. Šiandien uostamiestis siekia tapti vakarų Lietuvos kultūros centru, moderniu, multikultūriniu miestu, pritraukiančiu minias turistų, Klaipėda garsėja savo triukšmingomis šventėmis ir vasaros renginiais. Tačiau koks gyvenimas vyksta čia vakarais, lietingą rudenį ar žiemą, kai nutylą švenčių triukšmas ir poilsiautojų klegesys? „Vis kalbame apie mirusį senamiestį, jį bandoma prikelti apeliuojant į verslininkus, kad šie pritrauktų turistų. Aš sakau, kad reikia kurti bendruomenę, jos ritualus“, - sako Klaipėdos universiteto docentas Liutauras Kraniauskas. Apie Klaipėdos kultūrinius vektorius – pokalbis uostamiesčio studijoje.
A. Kubaičio (BFL) nuotr.
A. Kubaičio (BFL) nuotr.

Penktadienio popietę  į Vilniaus gatves, parkus, duris atveriančius rūmus, pilis ir net turgų galingai žengia Menas - muzika, šokis, teatras, kinas, fotografija, šiuolaikinės instaliacijos ir daugybė kitų. Kartą metuose iki vėlyvos nakties sostinėje vyksta festivalis „Kultūros naktis“. Nuo 2007 metų vykstantis renginys sutraukia daugybę kultūros naktinėtojų iš visos Lietuvos, miestas atrodo kaip viena didelė pulsuojanti meno erdvė. Kokios naujienos mūsų laukia šiais metais, kokiais keliais verta paklaidžioti ir ką pamatyti kalbamės su  festivalio vadove Irma Petrašiūnaite.

Laidos dalyje „Pabėgimo planas“ kviečiame aplankyti Bažnytinio paveldo muziejų, kur šiuo metu eksponuojami Trakų bažnyčios lobiai. Apie šių lobių paslaptį, apie jų slėpimą nuo sovietinės valdžios net 25 metus pasakoja Trakų bažnyčios kunigas emeritas, monsinjoras Vytautas Rūkas.

Apie Klaipėdos kultūros erdves, apie miestiečių poreikius ir norą lankytis koncertuose, parodose ar spektakliuose, apie tradicijas ir modernėjimą uostamiesčio radijo studijoje diskutuosime su Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių  studijų centro vadovu dr. doc. Liutauru Kraniausku. Taip pat kalbėsime, kaip klaipėdiečiai priima inovacijas: „Wolt” programėlės vystymo vadovas Lietuvoje Mantas Lomsargis papasakos, kaip išmanaus maisto pristatymo į namus idėja prigijo uostamiestyje, o „Citybee” vadovas Lukas Yla atskleis, ar klaipėdiečiai noriai naudojasi dalinimosi automobiliu paslauga.

Ved. Eglė Daugėlaitė ir Jolanta Kryževičienė

„Radijo popietė“ – birželio 15 d., penktadienį, nuo 14.05 iki 16.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close