captcha

Jūsų klausimas priimtas

,,Gimtoji žemė“: saviti, optimizmą žadinantys mažojo ūkio bruožai

Vertinant šiandieniniu mastu, Tauragės rajone Batakių kaime esantį Linos ir Laimono pieno ūkį tenka priskirti mažųjų kategorijai. Laiko jie apie 30 melžiamų karvių, prieauglio. Kasdien perdirbėjams parduoda maždaug pusę tonos pieno. Tai bendri mažiesiems ūkiams būdingi bruožai.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Nesunku pastebėti ir savitų, tik Ūselių ūkiui būdingų. Rūpestingai sodyboje puoselėjama veja, alpinariumas, karštomis vasaros dienomis trykštantis fontanėlis, eilė išradingai formuojamų tujų, yra dar labai daug ko akiai mielo, kas skatina daugiau sužinoti apie tauragiškius ūkininkus, jų gyvenimą ir ūkininkavimo praktiką.

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties dieną. 1941 metų birželio 14- os naktį enkavedistai Lietuvoje pradėję masinius areštus ir trėmimus ilgiau kaip dešimtmetį ištisomis šeimomis mūsų krašto žmones trėmė į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, maždaug 28 000 iš jų žuvo. Žiaurią tremtinių dalią teko patirti ir anuometinio Pandėlio valsčiaus ūkininko Jono Kiaulėno šeimai. Tragiškai susiklostė jo paties likimas Sibire, žuvo kirtavietėje užgriuvus medžiui. Nors tuo metu, kai buvo ištremta ūkininko šeima, dukrai Aldonai buvo tik 12 metų, praėjo dešimtmečiai, ir šiandien rokiškėnė Obelių garbės pilietė Aldona Skvarnavičienė tremtį mena iki detalių.

 Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ birželio 14 d., ketvirtadienį, 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...