captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Baltijos kelio įkvėpta Meksikos menininkė Niña Yhared

„Aš siekiu dekonstruoti normas, noriu, kad mano pasirodymai atspindėtų sociopolitinę situaciją. Mano tikslas – plėsti žmonių mąstymą“, – sako menininkė iš Meksikos Niña Yhared, meno mugėjė „ArtVilnius‘18“ atlikusi Baltijos kelio įkvėptą performansą „Via Baltic“.
Menininkė iš Meksikos Niña Yhared.
Menininkė iš Meksikos Niña Yhared.

Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ paaiškės geriausi metų filmai ir jų kūrėjai. Kartu su atrankos komisijos nariu, režisieriumi ir operatoriumi Ramūnu Greičiumi apžvelgsime svarbiausius apdovanojimų ceremonijos akcentus ir momentus.

Žurnalo „Kinas“ naujausio numerio apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje  dvi temos: apie autorių porą, kuriai šiemet skiriamas Vokietijos knygų leidėjų prestižinis taikos prizas, ir apie naują „Gulbių ežero“ pastatymą Niujorke.

„Aš siekiu dekonstruoti normas, noriu, kad mano pasirodymai atspindėtų sociopolitinę situaciją. Mano tikslas – plėsti žmonių mąstymą, – sako menininkė iš Meksikos Niña Yhared, meno mugėjė „ArtVilnius‘18“ atlikusi Baltijos kelio įkvėptą performansą „Via Baltic“. "Migracija, laisvė ir žmogaus teisės – mano pasirodymuose dominuojančios temos. Kalbu ir apie moters kūną. Meksikoje požiūris į moters kūną yra visai kitoks. Kai atvykstu čia, į Europą, Baltijos šalis, regiu kitokią situaciją. Atrodo, kad čia žmonės jautriau priima mano idėjas“. Apie menininkės santykį su Baltijos šalimis, socialinių pokyčių galinčius atnešti pasirodymus ir feminizmą mene pokalbis su Lietuvoje viešėjusia Niña Yhared.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ birželio 14 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close