captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata": ar baisi Černobylio šmėkla šiandien?

Praėjusią savaitę buvo pranešta apie degančius radioaktyviomis medžiagomis užterštus Černobylio miškus. Radiacinės saugos centras informavo, kad radiacinio fono pakitimų neužfiksuota, tačiau prieš 3 dešimtmečius įvykusi avarija atominėje elektrinėje vėl priminė apie šiandien vis dar juntamas pasekmes. Radioaktyviomis dalelėmis tąkart buvo užteršta ir dalis Lietuvos teritorijos.

Koks Černobylio avarijos padarinių pavojus šiandien? Kas yra atsakingas už mūsų aplinkos radiacinio fono stebėjimą ir koks yra tas radiacinis fonas? Atominių elektrinių avarijų pasekmes maisto ir aplinkos taršai apžvelgs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Cheminių tyrimų skyriaus patarėjas Pranas Drulia ir Radiacinės saugos centro Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento vadovas Julius Žiliukas.

Užsikrėsti bakterijomis per netinkamai paruoštą maistą vasarą ypač lengva. Žmonės kartais net nepagalvoja, kur gali tykoti pavojai, kurių taip paprasta išvengti. Dažniausios maisto gaminimo klaidos žmogui kainuoja itin nemaloniais pojūčiais, sugadintomis atostogomis ir išvykomis. „Sveikatos“ laidoje specialistai pažers naudingų patarimų šeimininkaujantiems virtuvėje.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ birželio 13 d., trečiadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close