captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokių pokyčių Lietuvos kinui atnešė #metoo judėjimas?

Balandį kino industrijos atstovai pasirašė viešą laišką ir paragino šalies kino institucijas imtis veiksmų dėl moterų lygiateisiškumo užtikrinimo. Lietuvos kino centras birželio pradžioje suorganizavo susitikimą su kino industrijoje veikiančių organizacijų atstovais, kuriame turėjo aptarti laiške iškeltas problemas ir ieškoti sprendimo būdų.
Rolandas Kvietkauskas. lkc.lt nuotr.
Rolandas Kvietkauskas. lkc.lt nuotr.

2020-aisiais Palanga taps Europos varinių pučiamųjų sostine. Čia pirmą kartą Rytų Europoje vyks Europos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Aukšti dalykai neturi būti žeminami. Tie, kurie apačioj, turi kilti, lipti aukštyn, augti. Kitaip sakant, tas, kuris yra mažesnis, turi užaugti, o ne didesnis turi nusilesiti ir sumažėti iki neūžaugos“, – apie siekį mokytis ir tobulėti sako mitologas, religijotyrininkas Dainius Razauskas. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuviškas pasakas ir mitus.

Pernai judėjimo  #metoo banga pasiekė ir Lietuvą. Lapkritį kaltinimų dėl seksualinio priekabiavimo sulaukė režisierius Šarūnas Bartas, o balandį kino industrijos atstovai ir kiti Lietuvos piliečiai pasirašė viešą laišką ir paragino šalies kino institucijas imtis veiksmų dėl moterų lygiateisiškumo užtikrinimo. Lietuvos kino centras birželio pradžioje suorganizavo susitikimą su kino industrijoje veikiančių organizacijų atstovais, kuriame turėjo aptarti laiške iškeltas problemas ir ieškoti sprendimo būdų. Prieš „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremoniją, pokalbis apie šio susirinkimo rezultatus ir moterų lygiateisiškumą Lietuvos kino industrijoje su Lietuvos kino centro direktoriumi Rolandu Kvietkausku, aktore Aiste Diržiūte ir kultūros ir kino istorike, medijų tyrinėtoja Lina Kaminskaite-Jančoriene.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ birželio 13 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close