captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: poetė Ilzė Butkutė ir jos būtybės

„Galime išmokti mechaniškai rašyti, bet visų pirma turime jausti“, – sako poetė, įvairių kūrybinių kursų vedėja Ilzė Butkutė.
Poetė Ilzė Butkutė. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Poetė Ilzė Butkutė. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Ilzė Butkutė ir kitos būtybės“ – naujausia Ilzės Butkutės poezijos knyga. Ankstesni eilėraščių rinkiniai „Karavanų lopšinės“ ir „Karnavalų mėnuo“ pelnė pripažinimą. Debiutinė knyga pelnė Zigmo Gėlės Gaidamavičiaus premiją, eilėraščiai versti į ne vieną užsienio kalbą, Ilzės poezija įtraukiama į šiuolaikinę lietuvių poeziją pristatančius leidinius. Jos eilėraščiai išsiskiria polinkiu į klasikinę eilėdarą, įvairiomis rimavimo technikomis ir pasakišku, šiek tiek bauginančiu, bet kartu magnetiškai traukiančiu pasauliu.

Ilzė Butkutė yra ne tik poetė, bet ir gerokai sunkiau nusakoma būtybė. Studijavusi fotografiją, dirbusi reklamos srityje, parašė knygą „Atleisk savo šefą“ ir su trenksmu išėjo į jokio darbdavio nevaržomą ir sunkiai nusakomą seminarų, mokymų sritį. Ko Ilzė Butkutė moko žmones, kaip tai siejasi jos kūryba, kuo skiriasi reklamos ir literatūros kalba, ir, žinoma, apie naujausią eilėraščių knygą pokalbis su autore.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ birželio 17 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 18 d., pirmadienį, 01.05 val. 

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close