captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: mažoji Edvino Busarovo plastika

„Šiandien tarp valdžios ir meno nėra praktiškai jokio bendradarbiavimo. Pats kurdamas stengiuosi niekada neprašyti valstybės paramos, manau, kad nuo to keičiasi ir tavo psichologija, išsivysto kažkoks medžioklės instinktas, bet jis nukreiptas ne į tą pusę“, – sako mažosios plastikos skulptorius, tapytojas Edvinas Busarovas, kitąmet besiruošiantis dalyvauti Florencijos meno bienalėje.  
Mažosios plastikos skulptorius<br> tapytojas Edvinas Busarovas. Akvilės Stunžėnaitės nuotr.
Mažosios plastikos skulptorius
tapytojas Edvinas Busarovas. Akvilės Stunžėnaitės nuotr.

„Muziejininkas yra viena įdomiausių profesijų, nes čia gali būti viskuo, įvairiausiai savirealizacijai tai pats plačiausias laukas. Tai nepaprastai įvairiapusiška, tiesa, mažai apmokama, bet labai įdomi profesija“, – teigia Metų muziejininkės apdovanojimą pelniusi muziejininkė Daina Kamarauskienė, Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kada meno kūrinys ar kitas kolekcionuojamas daiktas įgyja vertę? Koks tas šiuolaikinių kolekcionierių pasaulis? Apie tai – menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio komentaras.

„Kaip dauguma menininkų yra apolitiški, taip dauguma politikų yra akultūriški. Bet menininkai nuo politikos atsiriboja be reikalo, kaip tik jie ir turi eiti priekyje visų žmonių, domėtis politika ir profesionaliai joje dalyvauti. Ne mėtyti akmenis į langus ar rėkti beprasmius šūkius. Šiandien tarp valdžios ir meno nėra praktiškai jokio bendradarbiavimo. Aišku, premjeras viešai paspaus ranką tam, kuris kažką pasieks, išnaudos tai kaip viešųjų ryšių akciją. Lygiai taip, kaip su krepšininkais – staiga sulėkė visi „Žalgirio“ žiūrėt, nors niekam prieš tai nebuvo įdomu. Pats kurdamas stengiuosi niekada neprašyti valstybės paramos, manau, kad nuo to keičiasi ir tavo psichologija, išsivysto kažkoks medžioklės instinktas, bet jis nukreiptas ne į tą pusę“, – sako mažosios plastikos skulptorius, tapytojas Edvinas Busarovas, kitąmet besiruošiantis dalyvauti Florencijos meno bienalėje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ birželio 12 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close