captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Joks kitas instrumentas nebuvo taip daug, ilgai ir nuodugniai tirtas, kaip smuikas. Juo domėjosi fizikai ir matematikai, menotyrininkai ir muzikantai. Apie populiarųjį smuiką – pirmadienio viktorinoje.

„Galvojant, fantazuojant apie kiekvieną festivalį visados yra tam tikros ribos. Štai Kurtuvėnuose galima sau leisti lengvesnį, pramoginį žanrą. O kitose vietovėse geriau skamba rimtoji, kamerinė, vokalinė, instrumentinė muzika“, – teigia tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio meno vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė – du leidiniai: argentiniečių rašytojos Samantos Schweblin romanas „Prieraišumo laisvė“ bei anglų autorės Maz Evans smagi knyga vaikams „Eliotas ir ištrūkęs demonas“.

Joks kitas instrumentas nebuvo taip daug, ilgai ir nuodugniai tirtas, kaip smuikas. Juo domėjosi fizikai ir matematikai, menotyrininkai ir muzikantai. Kai ką jie paaiškino, bet iki šiol niekam nepavyko teoriškai pagrįsti smuiko akustikos arba bent pateikti rekomendacijų, kaip daryti tokius tobulus instrumentus, kokius darydavo senovės meistrai. Apie smuiką – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ birželio 11 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close