captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kokie buvo šie kino metai?

„Mūsų kine pasigendu šviežio požiūrio į tai, kuo gyvena žmogus šiandien. Pasigendu mūsų pačių. Didelis išbandymas nufilmuoti du žmones geriančius kavą ir besikalbančius“, – sako kinotyrininkė, „Sidabrinių gervių“ komisijos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Apsigyvenęs kaime pastebėjau, kaip sparčiai keičiasi aplinka – daugėja tuščių namų. Norėjau tai užfiksuoti. Nenorėjau, kad ši istorija būtų liūdna, tad sugalvojau savo būdą“, – pasakoja Latvijoje gyvenantis menininkas Ivars Drulle, pripažintas geriausiu „ArtVilnius“ menininku. Susitikimai šiuolaikinio meno mugėje.

„Tęsiam pokalbį, kurį pradėjom prie kertamų medžių. Ten sutikom daug entuziastingų, jautrių žmonių, kurių nuomones miestas turi išgirsti. Ypač šiandien kai tiek daug demokratijos imitacijos“, – pasakoja bendruomenių erdvės „Mažosios istorijos“ Kaune organizatorė, menininkė Auksė Petrulienė.

„Daug Kinijos gyventojų žino Lietuvą dėl krepšinio ir trenerio Jono Kazlausko, bet šiandien Lietuvos teatras jau irgi yra stiprus prekės ženklas Kinijoje“, – sako Vilniuje viešėjusi Ophelia Huang, Šanchajaus dramatinių menų centro ir Šanchajaus tarptautinio teatrų festivalio vadovė.

Kada meno kūrinys ar kitas kolekcionuojamas daiktas įgyja vertę? Koks tas šiuolaikinių kolekcionierių pasaulis? Apie tai – menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio komentaras.

Kodėl planai restauruoti garsiąją Jugoslavijos prezidento Tito jachtą ir joje įkurti muziejų kelia nesutarimų? Kuo ypatingas Jungtinėje Karalystėje Vestminsterio abatijoje atidarytas muziejus? Šios ir kitos temos – užsienio naujienose.

11-ą kartą kino kūrėjams bus įteiktos „Sidabrinės gervės“. Kokie buvo šie metai? Kaip MeToo judėjimas pakeitė mūsų kino pasaulį? Apie tai pokalbis su „Sidabrinių gervių“ nominantus atrinkusios komisijos nariais dr. G. Arlickaite, kino tyrinėtoja Natalija Arlauskaite ir režisieriumi Andriumi Blaževičiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 9 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...