captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Philipas Rothas

„Tai vienos amerikiečių literatūros pabaiga“, – taip apie amerikiečių rašytojo Philipo Rotho mirtį kalbėjo ne vienas literatūros apžvalgininkas.
Amerikiečių rašytojas Philipas Rothas.
Amerikiečių rašytojas Philipas Rothas.

Philipas Rothas prisijungė prie puikių rašytojų klubo, negavusių literatūrinės Nobelio premijos: Antonas Čechovas, Augustas Strindbergas, Henrikas Ibsenas, Marcelis Proust, Virginija Woolf, James Joyce, Jorge Louis Borges, John Updike ir kiti. Bet P. Rothas yra tokio masto rašytojas, apie kurio reikšmę kalbant premijos nebėra tas matas, kuriuo ji įrodinėjama.

Pirmasis jo apsakymų rinkinys „Sudie, Kolumbai“ pasirodė 1959-aisiais, o tikrai garsus tapo po romano „Portnojaus skundas“, pasirodžiusio 1969 metais.

Dėl ko šis rašytojas tapo toks svarbus amerikiečių literatūrai? Dėl ko daugelis jo knygų sukeldavo pasipiktinimą ir skandalus? Kaip Rotho knygos atkeliavo pas lietuvių skaitytojus, kodėl jis nebuvo taip pamėgtas, kaip kai kurie kiti amerikiečių rašytojai?

Apie tai ir dar daugiau kalbėsimės su Philipo Rotho vertėjais į lietuvių kalbą Rasa Drazdauskiene ir Mariumi Buroku bei šio rašytojo kūrybą lietuvių studentams dėstančiu poetu, vertėju Rimu Užgiriu.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – birželio 10 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 11 d., pirmadienį, 01.05 val. 

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close