captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: plastiko eros pabaigos pradžia?

Gandras su plastiko apsiaustu, vėžlys, dūstantis įsipainiojęs sename žvejų tinkle, krevetės plastiko pluošto pilnais pilvais ir amžinos šiukšlių salos vandenynuose. Daugelis jau žino, kad tai ne ištraukos iš siaubo filmo, o mūsų planetos realybė. Šią temą savo gegužės numerio viršeliui pasirinko ir žurnalas „National Geographic Lietuva“.
Jungtinėje Karalystėje daugėja bendruomenių<br> norinčių gyventi be vienkartinio plastiko. „Surfers Against Sewage“ archyvo nuotr.
Jungtinėje Karalystėje daugėja bendruomenių
norinčių gyventi be vienkartinio plastiko. „Surfers Against Sewage“ archyvo nuotr.

Plastiko taršos problema jau taip bado akis, kad jos nebegali ignoruoti ir politikai. Europos Komisija skelbia siekį atsikratyti 10-ies tipų plačiai paplitusių plastikinių gaminių – vienkartinių įrankių, šiaudelių gėrimams ir panašiai.

Jungtinėje Karalystėje plinta judėjimas „Bendruomenės be plastiko“, kurio dalyviai ne tik boikotuoja plastiką, bet ir ieško alternatyvų kartu su politikais ir verslu.

Bet pramonės atstovai įsitikinę, kad plastikas iš mūsų gyvenimo dar ilgai nedings.

Plačiau šia tema laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, birželio 11 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 4.05 val. ir sekmadieniais 6.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...