captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: pasižvalgymai po istoriją su rašytoju Sigitu Parulskiu

„Norėjosi išsiaiškinti to lietuviško antisemitizmo priežastis. Manau, tai yra kaltės jausmas, kurį mes mėginame užgniaužti. Galima užsimerkti ir tikėtis mitais, kad to išvis nebuvo. Bet yra faktai, yra išlikę dokumentai, liudininkai“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis.
Raytojas Sigitas Parulskis. ELTA nuotr.
Raytojas Sigitas Parulskis. ELTA nuotr.

„Norėjosi išsiaiškinti to lietuviško antisemitizmo priežastis. Manau, tai yra kaltės jausmas, kurį mes mėginame užgniaužti. Galima užsimerkti ir tikėtis mitais, kad to išvis nebuvo. Bet yra faktai, yra išlikę dokumentai, liudininkai, kurie byloja – tie žmonės čia gyveno ir juos sušaudė“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis, kurio naujas romanas „Tamsa ir partneriai“ atskleidžia juodą mūsų tautos istorijos puslapį – lietuvių bendrininkavimą su naciais karo metais.

„Norisi, kad Kino centro komanda turėtų įvairių patirčių, nes daug kuo kino problemų nėra susiję su kino kaip meno sritimi“, – apie naujo centro veiklos principus pasakoja Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Kūryba atsiranda ne tik iš betarpiškų patirčių. Vaikystėje skaitytos knygos lygiai tiek pat realios, kaip ir vakar sutikti žmonės“, – sako poetas Antanas A Jonynas, kurio poezijos rinkinys „Kambarys“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Kultūros naujienas iš Latvijos praneša Arūnas Vaikutis.

„Kultūros komentaro“ pozicijoje prisimename šviesaus atminimo poetą Sigitą Gedą, kuriam šiemet būtų sukakę 70 metų. „Rašytojas ir jo kūryba“ –  keletas poeto pamąstymų šia tema iš archyvinių laidos įrašų.

„Tai vienintelis teatras Lietuvoje, išlaikęs tvirtą aktorinę mokyklą, kuriame dirba visų kartų aktoriai“, – kodėl savo naujausiam – Caryl Churchill „Top Girls“ („Neprilygstamosios“) – pastatymui  pasirinko Klaipėdos dramos teatro trupę, aiškina režisierius Gytis Padegimas.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su Nacionalinės premijos laureatu rašytoju Sigitu Parulskiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  vasario 2 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...