captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – jaunimo ir vaikų rašytoja Rebeka Una

„Kai rašau žodį, rašau jį su atsakomybe. Galvoju, kad jis palies jautrų, liūdintį, apleistą vaiką. Negaliu palikti jo tamsoje. Gal per daug patosiška, bet tikiu, kad paleisdama žodį, esu atsakinga už kažkieno sielą. Nekalbu apie moralizavimą, pati tokių tekstų nemėgstu“, – sako jaunimo ir vaikų mėgstama rašytoja Rebeka Una.
Jaunimo ir vaikų rašytoja Rebeka Una.
Jaunimo ir vaikų rašytoja Rebeka Una.

„Dabar festivaliai tapo projektais, renginiais, konferencijomis. Mes norime sugrąžinti festivaliui šventės sąvoką“, – apie antrąjį tarptautinį teatro festivalį „TheAtrium“ sako Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas.

„Menininkai į valdžią neina, juos įsuka politika. Pasikeitė santvarka, ir poetas liko tik poetas“, – prieš dešimt metų prisiminimais apie Sąjūdžio pradžią dalijosi Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, šviesaus atminimo poetas Sigitas Geda. Įrašas iš laidos archyvų.

„Lietuvos paviljonas pataiko į pasaulines diskusijas apie tai, kokia architektūros vieta pasaulyje šiandien. Ar architektai bus reikalingi po 50-ies metų“, – pastebi architektas, Lietuvos „Pelkių paviljono“ Venecijos architektūros bienalėje komisaras Pippo Ciorra.

Apie naująją miesto estetiką, kai medžiams uždrausta šnekėtis su architektūra, ir tinginių kultūrą – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

Po ilgų diskusijų Prancūzija atsisako pasaulinio garso menininko Jeff Koons skulptūros, skirtos 2015 m. teroristinio akto aukoms atminti. Norvegijoje tęsiasi ginčai dėl šalia Edvardo Munko vilos planuojamo statyti futuristinio pastato, kurį projektuoja įtakinga, Oslo operos pastatą sukūrusi architektų komanda. Apie tai  – užsienio kultūros apžvalgoje.

Vaikų gynimo dienos proga susitiksim su jaunimo ir vaikų mėgstama rašytoja, mokytoja Jurga Šalaševičiūte, skaitytojams pažįstama Rebekos Unos pseudonimu. „Tikriausiai rašau apie savo vaikystę, nes dabartiniai vaikai ir paaugliai jau kitokie. Jie mažiau reiškia savo jausmus, gyvena virtualybėje. Bet iš esmės vaikų poreikiai, troškimai nepasikeitė, tik gal užsislopino.“

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 2 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close