captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: susitikimas su menininke Laura Guoke Burbiškių dvare

„Stebėdama tiek teigiamus, tiek neigiamus Šiaurės Lietuvos kaimų gyventojų pokyčius, bandau provokuoti diskusiją apie permainas periferijos gyventojų asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime. Man portretas – tai galimybė įamžinti konkretų žmogų, galimybė per matomą pavidalą gilintis į tai, kas nematoma. Juk mūsų visų kuriami portretai yra sielų talpyklos“,– apie savo socialinį projektą ir iš jo susiformavusią personalinė parodą „Lietuvos kaime“ kalba menininkė Laura Guokė.
Menininkė Laura Guokė. Asmeninio albumo nuotr.
Menininkė Laura Guokė. Asmeninio albumo nuotr.

„Dauguma Rygos bažnyčių buvo pastatytos beveik 200 metų anksčiau negu bažnyčios Lietuvoje, todėl jose yra matomi ir romaninio, ir gotikinio stiliaus elementai, smiltainio ir plytų kompozicijos, žvaigždiniai skliautai, senieji puošybos elementai. Visa tai apžiūrėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus yra puiki galimybė „Bažnyčių nakties“, kuri Latvijoje vyks jau penktą kartą, metu“, – pasakoja KTU Lietuvių ir latvių draugijos narys Gediminas Adlys.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Reikia nepamiršti, kad kinas yra audiovizualinis menas ir koks svarbus yra garsas, kiek jis gali praplėsti tai, kas matoma kadre. Nebylusis kinas ateičiai svarbus tiek, kiek filosofijos ateičiai svarbus Platonas", – sako režisierius Karolis Kaupinis. 

„Stebėdama tiek teigiamus, tiek neigiamus Šiaurės Lietuvos kaimų gyventojų pokyčius, bandau provokuoti diskusiją apie permainas periferijos gyventojų asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime. Man portretas – tai galimybė įamžinti konkretų žmogų, galimybė per matomą pavidalą gilintis į tai, kas nematoma. Juk mūsų visų kuriami portretai yra sielų talpyklos“,– apie savo socialinį projektą ir iš jo susiformavusią personalinė parodą „Lietuvos kaime“ kalba menininkė Laura Guokė. Pokalbis su menininke Laura Guoke apie kūrybą, sutinkamus žmones, sėkmę garsiausiuose užsienio valstybių meno konkursuose, socialinius projektus prie jos sukurtų portretų, eksponuotų Burbiškio dvare, Radviliškio rajone.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 1 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close