captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: operatorius ir režisierius Algirdas Tarvydas

„Aš ieškojau savo kelio, savo minčių, savo nuotaikos, savo filmo. Neatsitiktinai pasirinkau kultūros žmonių įamžinimą. Manau, kad tik kultūros, meno, mokslo žmonės, pasilikdami Lietuvos istorijoje, dokumentiniame kine geriausiai atspindi, išreiškia mus“, – sako Lietuvos kino operatorių apdovanojimą  „Ąžuolas“ už kūrybinius gyvenimo pasiekimus pelnęs operatorius ir režisierius Algirdas Tarvydas.  
Operatorius ir režisierius Algirdas Tarvydas. Linos Karosienės nuotr.
Operatorius ir režisierius Algirdas Tarvydas. Linos Karosienės nuotr.

„Vilniaus festivalis daugeliui lietuvių atlikėjų ir kompozitorių tapo svarbia karjeros starto aikštele, nutiesė tarptautinio bendradarbiavimo kelius daugeliui Lietuvos muzikos festivalių ir įtvirtino Lietuvos kūrėjų ir atlikėjų prestižą tarptautiniuose festivaliuose bei garsiausiose koncertų salėse“, – festivalio svarbą įvardija 22-ojo Vilniaus festivalio direktorė Rūta Prusevičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje trys temos: dirigentas Simonas Rattle'as baigia savo pagrindinio dirigento veiklą Berlyno filharmonijos orkestre; politinė naktinių klubų reikšmė Tbilisyje; Paolo Sorrentino filmas apie Silvio Berlusconi.

„Aš ieškojau savo kelio, savo minčių, savo nuotaikos, savo filmo. Neatsitiktinai pasirinkau kultūros žmonių amžinimą. Manau, kad tik kultūros, meno, mokslo žmonės, pasilikdami Lietuvos istorijoje, dokumentiniame kine geriausiai atspindi, išreiškia mus. Mūsų kasdienybę, mūsų laikmetį. Aš nežaidžiu filmais. Stengiuosi maksimaliai į filmą įdėti viską, ką galvoju“, – sako  Lietuvos kino operatorių apdovanojimą  „Ąžuolas“ už kūrybinius gyvenimo pasiekimus pelnęs operatorius ir režisierius Algirdas Tarvydas. Apie daugiau kaip pusę amžiaus trunkantį kino dokumentininko kūrybinį kelią nuo sovietinės kino kronikos iki autorinių filmų ir naujausią juostą „Europos parkas. Pradžia“ pokalbis studijoje su A. Tarvydu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 31 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close