captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pažintis su estų menininku Marko Maetamm

„Kai viskas gerai, kai esi laimingas, viskas yra taip malonu, kad net nereikia eiti į studiją. Bjauru, ar ne?“ – klausia estų menininkas Marko Maetamm, šiemet dalyvausiantis šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius‘18“.
Estų menininkas Marko Mäetamm.
Estų menininkas Marko Mäetamm.

„Tai nebus politinis teatras. Paprasto žmogaus protui per sunku suvokti, kaip vykdoma didžioji politika. Man įdomesnis yra žmogaus vidinis pasaulis – apie ką galvoja ir kaip į pasaulį žiūri tie dokumentiniai žmonės, kurie laikė ginklą rankose“, – premjerą „Mama Drąsa“ Klaipėdos dramos teatre pristato režisierius Elmars Senkovs.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Iš žodyno galėtume sudėlioti tokį Amerikos vaizdinį: žmogui čia daug daugiau įvairiausių galimybių, todėl lietuviai plaukia laivais į Ameriką ieškoti geresnio gyvenimo. Ryšys palaikomas laiškais, dažniausiai dirbamas sunkus fizinis darbas, juntamas tėvynės ilgesys, todėl į Ameriką atsivadinami artimieji“, – sako Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro darbuotoja dr. Aurelija Gritėnienė.

 „Menas – būdas, kuriuo reaguoju į gyvenimą, savo nuotaikas, patirtis. Tai negalioja pozityviems išgyvenimams, nes jie manęs neįkvepia reaguoti. Kai viskas gerai, kai esi laimingas, viskas yra taip malonu, kad net nereikia eiti į studiją. Bjauru, ar ne?“ – klausia estų menininkas Marko Maetamm, šiemet dalyvausiantis šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius‘18“. Su Marko Maetamm pasikalbėsime apie Estijos meną, bendradarbiavimą su Baltijos šalimis ir kodėl humoras menininkui nėra maloniausia reakcija į jo darbus.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gegužės 30 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...