captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kaulų čiulpų transplantacija – sunkus kelias į gyvenimą

Kaulų čiulpų transplantacijos atvėrė galimybes kraujo vėžiu bei kitomis sunkiomis ligomis sergantiems pacientams pasveikti ir grįžti į gyvenimą – mirtinos ligos tapo pagydomos.

Nuo 1999 metų Lietuvoje jau atlikta 2000 kamieninių kraujodaros ląstelių (kaulų čiulpų) transplantacijų. Kad šios rūšies transplantacijos vyktų, reikia turėti galimybę surasti donorą, kurio kaulų čiulpai tiktų ligoniams. Donorų ieškoma negiminingų donorų registre, kuris įkurtas VU ligoninės „Santaros“ klinikose ir yra vienintelis Baltijos šalyse. Sergant kai kuriomis ligomis, atliekamos paties ligonio kaulų čiulpų transplantacijos. Apie visa tai laidoje papasakos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro vadovas prof. Laimonas Griškevičius. Laidoje girdėsite interviu ir su dutūkstantuoju pacientu, kuriam buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija.

Antrasis pasakojimas – apie nitratus daržovėse ir vandenyje: kokiose daržovėse jų aptinkama daugiausiai, dėl ko reikėtų sunerimti ir kaip galima sumažinti nitratų kiekį maiste. Apie tai kalbėsime su Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indre Stoškuviene. 

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ trečiadienį, gegužės 30 d., 16.05 val per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close