captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Balio Buračo fotografijos meno premijos laureatas Arūnas Baltėnas

„Pradėjus fotografuoti žmones, miestai man nuėjo į antrą planą. Tapo svarbu užfiksuoti žmones, kurie yra šalia... Tos autentiškos jų istorijos, atsidūsėjimai, kasdieniai žingsniai – savotiška atsvara šiandien pripažintoms viešojo gyvenimo formoms“, – sako Arūnas Baltėnas.
Balio Buračo fotografijos meno premijos laureatas Arūnas Baltėnas.
Balio Buračo fotografijos meno premijos laureatas Arūnas Baltėnas.

„Pradėjus fotografuoti žmones, miestai man nuėjo į antrą planą. Tapo svarbu užfiksuoti žmones, kurie yra šalia... Tos autentiškos jų istorijos, atsidūsėjimai, kasdieniai žingsniai – savotiška atsvara šiandien pripažintoms viešojo gyvenimo formoms“, – sako fotografijos menininkas Arūnas Baltėnas, 2012 metų Balio Buračo fotografijos meno premijos laureatas.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras švenčia savo gimtadienį. Pasak kolektyvo meno vadovo ir dirigento Gintaro Rinkevičiaus, „labai smagu, kad Edgaras ir Lilija galėjo dalyvauti orkestro 24-tojo gimtadienio koncerte. Esu tikras, kad tokie solistai papuoštų bet kurią pasaulio koncertų salę“. Programoje bus šventinę nuotaiką kuriančių kūrinių, kurie sudėtingi simfoniniam orkestrui – pavyzdžiui, G. Rossini operos „Šarka vagilė“ uvertiūra arba R. Strausso orkestrinė siuita „Rožės kavalierius“. Šie kūriniai parodo orkestro muzikantų profesionalumą, nes juos ne taip lengva sugroti. O visą kitą gimtadienio koncerto programą užims solistai – skambės arijos, duetai“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“, „Voruta“.

„Minint vaikų poeto Anzelmo Matučio 90-ties metų sukaktį, memorialiniame muziejuje Alytuje atidaryta nauja ekspozicija „Poeto kasdiena ir įkvėpimo šaltiniai“, kurioje kūrėjo laiškai, daiktai, drabužiai, kelionių suvenyrai, žvejo trofėjai, fotografijos. Pasak memorialinio muziejaus vedėjos Vilmantės Petrusevičienės, A. Matutis įkvėpimo ieškojo gamtoje ir kelionėse ir, kai tik turėdavo galimybę, visada keliaudavo ir iš egzotiškų šalių būtinai ką nors prisiminimui parsiveždavo.

„Pradėjus fotografuoti žmones, miestai man nuėjo į antrą planą. Tapo svarbu užfiksuoti žmones, kurie yra šalia... Tos autentiškos jų istorijos, atsidūsėjimai, kasdieniai žingsniai – savotiška atsvara šiandien pripažintoms viešojo gyvenimo formoms“, – sako fotografijos menininkas Arūnas Baltėnas, 2012 metų Balio Buračo fotografijos meno premijos laureatas. Pokalbis studijoje su A. Baltėnu apie fotografiją, fiksuojamus objektus, teminį kūrybos kitimą, laiką ir žmones.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ penktadienį, vasario 1 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close