captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sutvirtėjęs šeimos ūkis – patikimose rankose

Savarankiškai pradęjęs ūkininkauti Vitalijus Rimša iš mamos perėmė 15 ha ir kelias melžiamas karves. Per dešimtmetį ūkis padidėjo iki 150 ha ir 50 galvijų. Perstatyti  tėvų namai, investuota į žemės ūkio techniką, pastatytas naujas tvartas. Kelmės rajone Vaidatonių kaime su šeima gyvenantis jaunasis ūkininkas dažniausiai tvarkosi vienas ir tvirtai laiko ūkio vairą.

Ukrainiečių verslininkai į Latviją jau kuris laikas veža vištų kiaušinius. Tokia prekyba patenkinti vietos gyventojai, nes kiaušiniai pigesni. Veterinarijos ir maisto tarnyba pirkėjams primena apie žemesnius Ukrainoje taikomus maisto saugos reikalavimus, bet ukrainiečiai nori plėsti verslą. Jie ketina Latvijoje statyti paukštyną. Kol kas latvių politikai tam nepritaria. Kodėl? Pasakoja Arūnas Vaikutis.

Radviliškio rajone Pašušvyje esanti bendrovė „Girilė“ jau 19 metų užsiima medienos apdirbimu ir miško ruoša. Dabar bendrovėje intensyvus malkų ruošimo sezonas. Iš malkinės medienos suskaldytos malkos eksportuojamos dažniausiai į Skandinavijos šalis arba Vokietiją. Bendrovė užsiima ir miško sodinimu, medžių kirtimu ir transportavimu. Darbo dabar turi apie 70 apylinkės gyventojų. Apie specifinę bendrovės veiklą ir darbo vietas pasakoja savininkas Vidmantas Nikša.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 28 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close