captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus

„Bendravimas – neišsemiama tema. Teatre noriu kalbėti apie bendravimą, kuris leistų priimti kitokius žmones, kitokias nuomones“, – sako aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus, pristatantis premjerą „Urodas“.
Aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus.
Aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus.

„Šiandien madinga dirbti su bendruomenėmis, bet dažnai menininkai primeta savo idėjas kaip pačias geriausias, jiems visai neįdomu, ko reikia vietos žmonėms“, – pastebi kultūros ekspertas Neil Peterson. Europos kultūros sostinės sėkmė – įtraukti kuo daugiau žmonių, bet kaip tą pasiekti?

„Poezija nėra religija, nėra išpažintis. Poezija yra kalbos alchemija. Bandau surasti struktūrą žodžiais prasivežiančiam impulsui“, – sako šių metų „Poezijos pavasario“ festivalyje Maironio premiją pelnęs Almis Grybauskas.

„Nors mus pasiekia labai daug vaizdų apie karą, jo žiaurumus, baisiausia, kad nuo to mums netampa baisiau. Tie vaizdai veikia kaip skiepai, mes įgyjame imunitetą“, – sako latvių režisierius Elmaras Senkovas, Klaipėdos dramos teatre pastatęs spektaklį „Mama Drąsa“.

Kas yra Didžiosios depresijos laikų „nužudytieji negatyvai“? Kodėl valtys, kuriomis migrantai ir pabėgėliai pasiekė Europą, tapo transporto priemone turistams Amsterdamo kanaluose? Ir apie interaktyvų skaitmeninį žemėlapį,  kviečiantį keliauti po Strasbūrą ir susipažinti su gatvės meno kūriniais. Apie visa tai užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Tradicija, susidurdama su naujove, bet kokią alternatyvą suvokia kaip pavojų. Ar ji iš tiesų tokia silpna, ar tokia stipri yra neapykanta kitaip mąstantiems ir matantiems?“ – komentare klausia meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Pradedame priimti kitokius žmones, susilieti. Tas pats vyksta ir teatre tarp skirtingų disciplinų, skirtingų žmonių. Dabar teatras – komanda, veikimas kartu“, – sako aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus, su kuriuo susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 26  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close