captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie naująjį Mecenavimo įstatymą

„Be abejo, mecenatai galės naudotis visomis mokestinėmis lengvatomis, kuriomis naudojasi ir paramos davėjai. Vis tik šiuo įstatymu norėjome įtvirtinti mecenato vardo pripažinimą tiems, kurie parama siekia ne rinkodarinių tikslų, o veikia vedami filantropinių paskatų. Privalome skatinti mecenavimo tradicijos įtvirtinimą ir įvertinti tuos, kurie negaili nei laiko, nei lėšų, kad menas ir kultūra žengtų į priekį“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Mes vaikomės egzotikos Tibete, Nepale, Indijoje. Nors čia, po mūsų kojomis, yra sava tradicija. Ir ji niekam neįdomi, niekam nereikalinga“, – sako paskutines Baltarusijos užkalbėtojas fiksuojantis fotografas Siarhiejus Leskiecas iš Maladečinos.

Kultūros ir meno mėnesinio žurnalo „Kultūros barai“ naujausio numerio apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Dadaistai tiesiog žaidė, labiau koncentravosi į formą. Mes irgi tai darome. Spektaklyje teksto intonacija prieštarauja turiniui, pavyzdžiui, kai verdami nuodai ir labai saldžiai kalbama. Šiais laikais vaikui svarbu kritiškai mąstyti ir klausyti – ne kas ir kaip sako, bet ką jam sako“, – apie „Stalo teatro“ premjerą – dadaistinio stiliaus spektaklį „Kas pasauly g(a)ražiausia?“ – pasakoja aktorė Saulė Degutytė.

„Be abejo, mecenatai galės naudotis visomis mokestinėmis lengvatomis, kuriomis naudojasi ir paramos davėjai. Vis tik šiuo įstatymu norėjome įtvirtinti mecenato vardo pripažinimą tiems, kurie parama siekia ne rinkodarinių tikslų, o veikia vedami filantropinių paskatų. Privalome skatinti mecenavimo tradicijos įtvirtinimą ir įvertinti tuos, kurie negaili nei laiko, nei lėšų, kad menas ir kultūra žengtų į priekį“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Ar naujasis Mecenavimo įstatymas paskatins mecenavimo tradicijos platesnį ir gilesnį prigijimą visuomenėje? Kaip šis įstatymas gali padėti pasiekti tikslą, „kad privačios iniciatyvos sistemiškai prisidėtų prie kultūros ir meno vystymo, visuomenės gerovės Lietuvoje“? Apie naująjį Mecenavimo įstatymą, kurį priėmė LR Seimas, pokalbis studijoje su kultūros viceministru Gyčiu Andrulioniu ir LMTA profesore, Lietuvos muzikų sąjungos prezidente Audrone Žigaityte Nekrošiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 25 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close