captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Maironio premijos laureatas Almis Grybauskas

„Istorinė kaita man labai įdomi, kai kuriuose tekstuose gal ir per daug leidžiuosi į istoriosofinius pasvarstymus. Gal kitiems labiau norėtųsi skaityti apie meilę, jausmus. Bet apie meilę rašyti labai sunku, man neišeina“, – sako 2018 „Poezijos pavasario“ Maironio premijos laureatas, poetas, vertėjas Almis Grybauskas.
Maironio premijos laureatas Almis Grybauskas.
Maironio premijos laureatas Almis Grybauskas.

„Šiek tiek bijojau, kad bus labai daug asmeniškos istorijos, pasakojimo apie mano mamą, apie mane. Bet iš kitos pusės, tie jausmai – meilė savo artimui, mamai, netekties jausmas, gedėjimas, pokalbiai su artimu žmogumi – yra kiekvienam iš mūsų būdingi ir reikalingi“, – savo parodą „Pabaiga yra pradžia“ pristato Arūnė Tornau.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Gegužė – ne tik permainingų orų, pavasarinių žiedų sprogimo, bet ir paraiškų rengimo metas. O ar žinote, kas išlaiko menus šiandien?“ – klausia socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė. Jos komentaras „Virvelės ir marytės“ – apie kultūros finansavimą. 

„Istorinė kaita man labai įdomi, kai kuriuose tekstuose gal ir per daug leidžiuosi į istoriosofinius pasvarstymus. Gal kitiems labiau norėtųsi skaityti apie meilę, jausmus. Bet apie meilę rašyti labai sunku, man neišeina“, –  sako 2018 „Poezijos pavasario“ Maironio premijos laureatas, poetas, vertėjas Almis Grybauskas. O istorinę kaitą A. Grybauskas jaučia visur: „Prisimenu, prieš porą dešimtmečių, mūsų, bendraujančių poetų buvo daugiau. Metams bėgant daug kas išeina, daug draugų nebėra gyvųjų tarpe. Bendravimas šiek tiek kitoks. Rašantis žmogus palaipsniui, su amžiumi, kaip ir kiekvienas, darosi vienišesnis. Bet tai nėra blogai. Gal net kai kuriais atvejais priešingai“. Pokalbis apie poeziją, vertimą ir gyvenimą tarp Lietuvos ir Čekijos su A. Grybausku studijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gegužės 22 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...